Frustrovaný Craig Ramsay: Nie som veľmi presvedčený o svojich kvalitách

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Nie som veľmi presvedčený o svojich kvalitách, hovorí frustrovaný Craig Ramsay.

Presvedčí ho Miroslav Šatan ešte na jednu sezónu? Hlavný tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay spravil pre náš hokej obrovský kus práce. Zmenil videnie hokeja, vštepuje moderný aktívny systém hry, zapracoval mnoho mladých hráčov do národného tímu a priniesol aj výsledky. Otázkou zostáva, či bude po MS vo Fínsku pri slovenskom tíme pokračovať.

„Nie som veľmi presvedčený o svojich kvalitách. Frustrujúca prehra, ako táto proti Fínom a takisto predošlé, ktoré sme utrpeli, ma nútia rozmýšľať, či nebolo niečo, čo som mohol spraviť ešte navyše, aby sme to zvládli lepšie. Verím, že dokážeme zdolať každého, ale hráči v to musia veriť celých šesťdesiat minút," uviedol skúsený kanadský tréner pre Denník Šport.

Pod Craigom Ramsaym slovenská reprezentácia získala historicky prvý cenný kov z olympijských hier (bronz v Pekingu 2022). Pod jeho vedením Slovensko dvakrát po sebe postúpilo do štvrťfinále MS. Pritom tento rok vo Fínsku malo historicky najmladší tím. Možno práve perspektíva, ktorú mladíci v drese s dvojkrížom na hrudi skrývajú, napokon presvedčí Ramsayho zotrvať pri kormidle.