Fíni zúria na Sýkoru po zákroku na ich najväčšiu hviezdu: Toto si nemôže dovoliť, faul na kriminál!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Fíni zúria na Adama Sýkoru po faule na ich najväčšiu hviezdu. Toto si nemôže dovoliť, faul na kriminál!

Možno zlomový súboj stretnutia Slovenska s Fínskom na MS do 20 rokov v Kanade prišiel v poslednej minúte úvodnej tretiny. Líder slovenského tímu Adam Sýkora trafil kolenom na kolenu najväčšiu fínsku hviezdu Joakima Kemella. Dostal trest na päť minút + do konca zápasu. V tom čase Slováci prehrávali tesne 1:2, napokon prehrali vysoko 3:9. Svoj tretí gól strelili práve pri presilovke po spomínanom faule.

Joakim Kemell je "zázračné dieťa" fínskeho hokeja. V tohtoročnom drafte po ňom siahol klub Nashville Predators v prvom kole z celkového 17. miesta. V troch zápasoch na MS do 20 rokov nazbieral sedem bodov (2+5) a je tretím najproduktívnejším hráčom turnaja.

Niet divu, že po faule Sýkoru koleno na koleno sa začali fínski fanúšikovia búriť. „Veľmi škaredý zákrok. Súperovi takmer spôsobil zranenie, ktorého ho mohlo spomaliť v jeho zámorskej kariére," písal jeden z fínskych fanúšikov na sociálnych sieťach. „Faul na kriminál! Toto si Sýkora nemôže dovoliť," pridal sa ďalší.