Fíni? Podľa Lintnera deväť z desiatich zápasov prehráme: Rusnák dáva za inšpiráciu Lotyšov

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Legendy pred zápasom s Fínskom. Čo by mohol byť recept?

Slovenské hokejové legendy pre Nový Čas prehovorili o štvrťfinálovým zápasom s Fínskom na MS 2022. Richard Lintner či Dárius Rusnák načrtli možný recept, ako uspieť.

„Je najvyšší čas začať sa modliť! Fíni sú zrejme najväčší favorit turnaja. V tejto fáze je to už len hop alebo trop. Budem dúfať, že sa nám podarí streliť aspoň 2-3 góly. Ak sa nám to podarí, potom to už všetko bude stáť na brankárovi. Čo sa týka šance našich, poviem to takto. Ak by sa tento zápas hral desaťkrát, Fíni by pravdepodobne deväťkrát vyhrali. Musíme dúfať, že práve dnes bude ten deň, keď im to nevyjde," hovoril Richard Lintner.

Dárius Rusnák ponúka ako inšpiráciu hru Lotyšska proti Fínom.

„Dúfam, že tréneri videli zápas Fínska s Lotyšskom. Suomi vtedy vyhrali ledva 2:1, keď gól dali len tri minúty pred koncom. Tam bolo najlepšie vidieť, ako sa má na nich hrať. Musíme byť dobrí v obrane a skúšať to na brejky. Výkon musí podať aj brankár. Veľa gólov zrejme padať nebude a rozhodovať budú skúsenosti. My ich toľko nemáme, zato Fíni majú tím plný skúseností. Keď však Dáni mohli poraziť Kanadu, nevidím dôvod, prečo nemôžme my poraziť Fínov."

Faktom je, že Slovensko neporazilo Fínsko na vrcholných medzinárodných podujatiach už dlhých 18 rokov. Nájde mladý tím trénera Craiga Ramsayho ten správny recept práve dnes?