Feneš sa obáva, že sa nedohrá ani olympijský turnaj. Avizuje aj budúci silný tím do 20 rokov

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Tréner Ivan Feneš avizuje, že aj budúcoročný tím Slovenska na MS do 20 rokov môže byť silný. Obáva sa, že sa nedohrá ani olympijský turnaj

Veľká smola. Slovensko malo jeden z najsilnejších tímov v histórii a MS do 20 rokov boli predčasne ukončené pre šíriaci sa covid. Chlapci nemohli ukázať svoj potenciál vo viac ako dvoch stretnutiach.

Tréner Ivan Feneš ale v rozhovore pre Pravdu avizuje, že aj ďalší tím do 20 rokov by mohol mať svoju silu. Napokon, väčšina chlapcov bude môcť hrať na šampionáte juniorov aj budúci rok.

„Určite áno. Máme známe mená a šikovných chlapcov aj v mladších kategóriách. Ak sa mužstvo vhodne doplní, opäť bude veľmi zaujímavé a plné kvalitných hráčov," pozerá sa optimisticky na situáciu kouč Feneš.

Rázne rozhodnutie prišlo nielen od IIHF ohľadom zrušenia MS do 20 rokov. Ale rázny krok spravilo aj vedenie NHL, ktoré vetovalo účasť svojich hráčov na olympiáde v Pekingu. Feneše sa obáva, že olympijský turnaj môže postihnúť podobný osud, ako juniorský šampionát v Kanade.

„Keď sa organizátori dozvedeli, že zámorská NHL zastavila štart hráčov v Pekingu, hneď si boli vedomí, že prišli o veľa. Neviem predpovedať čo sa stane, ale nedohratie olympijského turnaja je reálnou hrozbou."