Dukla Trenčín na play off vytiahla tajnú zbraň. V NHL sa to využíva už roky

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Dukla Trenčín začala v play off využívať tajnú zbraň, v NHL je to bežnou praxou dlhé roky

Dukla Trenčín v predkole vyradila Banskú Bystricu 3-1 na zápasy. Vo štvrťfinále poriadne trápi favorizované Michalovce. S druhým tímom po základnej časti prehráva 1-2 na zápasy. Obe prehry "vojakov" boli o jediný gól.

K dobrým výsledkom a výkonom napomáha Dukle aj "tajná zbraň", ktorú vytiahli v play off. Športový manažér klubu Branko Radivojevič funguje na striedačke s vysielačkou v uchu.

„Treba využiť každú dostupnú vec, ktorá vie napomôcť v bojoch o titul. Tréneri v NHL vysielačky využívajú roky a je to povolené aj na Slovensku," vysvetľoval Radivojevič pre Nový Čas.

„Počas zápasov som takto v priamom kontakte s Petrom Kosom, koučom našich gólmanov, ktorý stretnutia sleduje v televízii a má lepší prehľad ako my z ľadu. Takže, keď sa udeje nejaká sporná situácia, mám od neho okamžitú informáciu a môžeme na striedačke na daný moment ihneď reagovať," vysvetľoval, na akom princípe to funguje.

Séria s Michalovcami je veľmi vyrovnaná, každé stretnutie zatiaľ bolo veľmi tesné a dramatické. Radivojevič verí, že jeho Dukla dokáže favorizovaného súpera prekvapiť a prejsť do semifinále.

„Očakávam, že ďalší priebeh série bude veľmi vyrovnaný. Som rád, že po prvom stretnutí, v ktorom sme viedli 4:0 a prehrali 4:5, sa mužstvo nezložilo a ďalší duel vyhralo.  Je v našich silách postúpiť do semifinále."