Druhá liga má novú hviezdu! Prichádza predvlaňajšia desiatka bodovania najvyššej extraligy

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Druhá liga má novú hviezdu! Svojmu rodisku pomôže predvlaňajšia desiatka bodovania najvyššej extraligy

Druhá najvyššia slovenská hokejová súťaže má novú hviezdu. Rodný Martin posilnil skúsený útočník Rastislav Špirko. Klub o tom informoval prostredníctvom sociálnej siete.

„Rasťo sa od augusta pripravoval s našimi hráčmi. Viackrát sme absolvovali spoločné sedenia. Možno mal namierené niekde do zahraničia, ale po intenzívnych debatách sme dospeli k záveru, že potrebuje získať hernú prax. Od marca nehral," uviedol riaditeľ HK Martin Milan Murček pre portál hockeyslovakia.sk.

„Dohodli sme sa, že si vyskúša do konca roka Slovenskú hokejovú ligu. Následne si k tomu opäť sadneme a vypočujeme si jeho postoj. Sú len dve možnosti. Buď sa nám upíše do konca sezóny, alebo odíde niekam inam," dodal.

36-ročný Špirko je rodákom z Martina a v miestnom klube hokejovo vyrastal. Dres slovenskej reprezentácie si obliekal pomerne pravidelne, no na MS sa nikdy nedostal. V KHL odohral štyri sezóny, každú v inom drese - Lev Poprad, Avtomobilist Jekaterinburg, Spartak Moskva a Amur Chabarovsk.

V predminulej sezóne bol desiatkou bodovania najvyššej extraligy. V drese HKM Zvolen nazbieral 49 bodov v 48 zápasoch. Uplynulý ročník odohral vo Zvolene a Trenčíne. Dovedna mal na konte 36 bodov v 54 súbojoch.

Prvý zápas za Martin odohrá Špirko už v stredu na ľade Spišskej Novej Vsi.