Dostanú zákaz reprezentovať? Rybár otvorene: Pre toto som sa rozhodol hrať v KHL

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Dostanú Slováci z KHL zákaz reprezentovať? Patrik Rybár prehovoril: Pre toto idem do Ruska!

Napriek tomu, že mnoho legionárov z KHL pre ruskú inváziu na Ukrajine uteká, niektorí Slováci podpisujú zmluvy v ruských kluboch. Michal Čajkovský predĺžil v Novosibirsku, Christián Jaroš sa presunul zo zámoria do Omsku a bude patriť do TOP 30 najlepšie platených hráčov KHL, Michal Krištof si premiérovo vyskúša túto súťaž v drese Vladivostoku a najnovšie brankár Patrik Rybár podpísal so Spartakom Moskva.

Najmä z Česka sa ozývajú veľmi kritické hlasy na adresu Slovákov a Čechov, ktorí sa rozhodli podpísať v KHL napriek tomu, čo sa vo svete deje. Jiří Hrdina týchto hráčov označil, že sú "bez chrbtovej kosti", Dominik Hašek vyzýval národné zväzy, aby situáciu s hráčmi riešili a najnovšie sa pridal Jakub Koreis. Na twitteri napísal: „Len dúfam, že kluby naprieč Európou si uvedomia, aký veľký ľudský odpad sú hráči, ktorí teraz podpisujú v Rusku a už sa ich v budúcnosti nedotknú."

Vo Fínsku a Švédsku zareagovali rázne a hráčom, ktorí naďalej pokračujú v KHL zakázali reprezentovať. Dotkne sa podobný zákaz aj slovenských hokejistov? Šéf zväzu Miroslav Šatan pred dvoma týždňami na túto tému reagoval diplomaticky. „Zatiaľ sme nad zákazom neuvažovali. Uvidíme, aká bude situácia v novembri. Dúfame, že sa konflikt na Ukrajine urovná a nebudeme už musieť podobné veci riešiť."

Hrdina bronzového tímu z Pekingu a najlepší brankár olympiády Patrik Rybár v rozhovore pre piatkové vydanie Denníka Šport prehovoril o dôvodoch, pre ktoré sa rozhodol podpísať s ruským klubom.

„Rozhodol som sa živiť hokejom, obetoval som mu celý život. Som v najlepších rokoch. Snažil som sa nájsť cestu, ako ostať v Európe, ale zaujímavé ponuky neprišli. Verím, že pomôžem kvalitnou ligou aj reprezentácii," vyhlásil Rybár.

A ako by reagoval, keby sa vedenie slovenského hokeja po vzore Fínska či Švédska rozhodlo zakázať hráčom z KHL reprezentovať? „Ako by som reagoval, ak by prišiel podobný zákaz? Vnímal by som to zle. Neviem, či máme toľko hráčov, aby sme mohli vynechať tých z KHL. Chcel by som naďalej reprezentovať a ísť na svetový šampionát. Odsudzujem všetko, čo sa na Ukrajine deje – rovnako, ako každú vojnu. Nedokážem však povedať, ako zareaguje zväz."