Do Michaloviec prichádza kapitán lotyšskej reprezentácie a bronzový medailista z MS 2023 (video)

v kategórii: Hokej 0

Daugavinš prispel k historickému bronzu pre Lotyšov na svetovom šampionáte troma gólmi a štyrmi asistenciami v desiatich dueloch.

15.9.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový klub HK Dukla Ingema Michalovce priviedol do svojho extraligového A-mužstva známeho lotyšského útočníka Kasparsa Daugavinša, ktorý doviedol národný tím ako kapitán k zisku bronzových medailí na tohtoročných majstrovstvách sveta. Ako Zemplínčania uviedli na svojom webe, o príchode 35-ročného centra rokovali niekoľko mesiacov a dúfajú, že nastúpi za "líšky" hneď v prvom zápase novej sezóny.

Hráč najvyššieho kalibru

"Ako sme spomínali pred podpisom Chasea Pearsona, posledné importské miesto sme chceli obsadiť rozdielovým hráčom. Aj napriek tomu, že limit zahraničných hráčov máme naplnený, s Kasparsom Daugavinšom sme boli v kontakte posledné mesiace a šanca na uzavretie takéhoto obchodu sa neodmieta. Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo dohodnúť na podpise zmluvy na dve sezóny. Získali sme hráča najvyššieho kalibru a lídra mužstva, ktorý by nás mal vedieť potiahnuť v kritických momentoch sezóny," povedal o novom hráčovi skaut Dukly Július Koval, citoval ho klubový web.

Daugavinš má bohaté skúsenosti

Daugavinš prispel k historickému bronzu pre Lotyšov na svetovom šampionáte troma gólmi a štyrmi asistenciami v desiatich dueloch. Bola to jeho jedenásta účasť na MS, zúčastnil sa aj na troch olympijských turnajoch. V reprezentačnom drese odohral už viac ako 200 stretnutí. Rodák z Rigy bude pôsobiť na Slovensku premiérovo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Kaspars Daugavinš má na konte 98 zápasov so ziskom 15 bodov v zámorskej NHL za kluby Boston Bruins a Ottawa Senators, ktorá ho draftovala v roku 2006 z 91. miesta. So záložným tímom Binghamton Senators sa stal v roku 2011 víťazom AHL. V Európe absolvoval viac než 400 duelov v ruskej KHL, no zahral si aj vo Švajčiarsku a Nemecku. S tímom HC Servette Ženeva triumfoval v Spenglerovom pohári v roku 2014.