Do Košíc prichádza skúsený hráč z KHL, Réway v klube definitívne končí

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

HC Košice informoval o zmenách v kádri. Koniec Réwaya a príchod posily z KHL!

Skúsený ruský útočník Denis Paršin staronovou posilou HC Košice. V klube končí útočník Martin Réway. Informovali o tom "oceliari" prostredníctvom oficiálneho klubového webu.

„S Denisom sme boli v kontakte už niekoľko mesiacov a som rád, že sa rozhodol pre Košice. Samotné mesto a podmienky v klube sa mu počas jeho krátkeho pobytu páčili. Aktuálne dolaďujeme administratívne detaily jeho príchodu na Slovensko. Urobíme všetko preto, aby sa k tímu pripojil čo najskôr," uviedol športový manažér HC Košice Gabriel Spilar.

Paršin hrával v KHL za CSKA Moskva, Ufu, Omsk, Novgorod, Magnitogorsk a v poslednej sezóne obliekal dres Dinama Riga (12 gólov a 22 bodov v 44 stretnutiach). Skúsený borec so 649 zápasmi v základnej časti KHL už krátko v Košiciach pôsobil v sezóne 2019-20. V deviatich dueloch trikrát skóroval a nazbieral štyri body.

O odchode Martina Réwaya sa hovorilo už dlhšie. Teraz je to oficiálne potvrdené.

„Po finálnom dotiahnutí všetkých administratívnych náležitostí môžeme potvrdiť ukončenie spolupráce s Martinom Réwayom. Ďakujeme mu za odvedenú prácu a prajeme veľa šťastia v novom pôsobisku," vyhlásil Spilar.