Do HC Košice sa vracia klubová legenda, oblečie aj dres Oceliarov?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Návrat klubovej legendy do HC Košice. Oblečie si aj dres Oceliarov?

Gabriel Spilar, klubová legenda a odchovanec HC Košice sa vracia do klubu! 40-ročný Spilar preberie časť agendy po Janovi Šťastnom, pričom prioritne vypomôže pri A-tíme a začne sa zaoberať skladbou kádra na budúcu sezónu, informuje oficiálny klubový web hckosice.sk.

„S Gabom boli zástupcovia HC Košice v kontakte prakticky od jeho odchodu z Košíc. Po ukončení spolupráce s Honzom Šťastným sme potrebovali zastrešiť dôležité úlohy športového úseku. Gabo je začínajúcim perspektívnym manažérom, ktorý má veľký prehľad a výborné vzťahy s hráčmi i trénermi, a to nielen na Slovensku. Vďaka bohatým hráčskym skúsenostiam pozná moderné trendy v hokeji a sme presvedčení, že dokáže pokračovať v započatej transformácii športovej časti klubu. Navyše je to veľký košický srdciar a jeden z rekordérov nášho klubu. Pokúsime sa vytvoriť podmienky a urobiť všetko preto, aby sme v Gabovi našli dlhodobú, stabilnú, manažérsku oporu," vyhlásil Miloslav Klíma, výkonný riaditeľ "oceliarov".

Gabriel Spilar mal v tejto sezóne hrať za Michalovce, čo mu však zranenie nedovolilo. No nie je vylúčené, že v budúcej sezóne oblečie dres HC Košice a vypomôže klubu aj priamo na ľade.

„Ak to Gabiho zdravotný stav a pripravenosť dovolia, budeme veľmi radi ak za Košice nastúpi," vyhlásil Klíma.

„Ďakujem HC Košice za dôveru. Je to pre mňa veľká výzva. Aktuálnymi prioritami sú dostať klub do play-off a vyskladať káder pre ďalšiu sezónu. Podmienky pre hráčov sú v Košiciach na vysokej úrovni, zároveň sú v klube rozpracované veľmi zaujímavé a perspektívne projekty. Verím, že sa plány podaria a tvrdou tímovou prácou dostane klub na pozície, na ktoré patrí," vyhlásil Spilar po vymenovaní do novej funkcie.

Gabriel Spilar je päťnásobným majstrom slovenskej extraligy. Trikrát vyhral titul s Košicami, raz so Zvolenom a raz so Žilinou.