Dnes povinne fandiť Rusom! Ak vyhrajú Švédi, majú Slováci obrovský problém

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Večer povinne fandiť Rusom! V prípade výhry Švédska má Slovensko obrovský problém a komplikácie v boji o štvrťfinále.

Postupová matematika vyzerá jasne!

Slovensko ešte zďaleka nič nemá isté a nad postupom do štvrťfinále po ôsmich rokoch visí po nedeľňajšej porážke so Švédskom (1:3) veľký otáznik.

Kľúčový zápas z hľadiska nášho (ne)postupu sa odohrá v pondelok večer - Švédsko sa postaví proti Rusku.

Pre "Tri korunky" je to posledný zápas v skupine, na konte má 9 bodov, teda o tri menej ako Slovensko. Ak však Švédsko dokáže zvíťaziť s Ruskom v riadnom hracom čase, bodovo Slovensko vyrovná (12-12) a vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu sa dostane pred nás v tabuľke!

Predpokladajme, že ostatní súperi v našej skupine splnia povinnosť a zdolajú papierovo slabších súperov. To znamená, že Česko v pondelok porazí Dánsko, Švajčiarsko vyhrá v utorok s Britániou a Rusko potvrdí rolu favorita s Bieloruskom.

V takomto prípade budú mať Švajčiari na konte 15 bodov, Rusi ak by prehrali so Švédskom by mali tiež 15 bodov, Švédi by mali 12 ako my ale boli by vyššie pre lepší vzájomný. Česi by mali po výhre s Dánskom 11 bodov a teda v utorok so Slovenskom by to bol priamy súboj o postup!

Slováci by v tom prípade potrebovali s Českom uhrať aspoň 1 bod na postup. Ak by prehralo Slovensko v riadnom čase, vypadlo by. Pretože Česi by mali 14 bodov. Ak by Slovensko prehralo aspoň po predĺžení a získalo 1 bod, malo by na konte 13 bodov. Česi by mali tiež 13, no lepší vzájomný a dostali by sa pred nás. Švédi by však boli na 12 a v boji o štvrťfinále by zostali za našimi chlapcami.

Skrátka a jasne. Švédi dnes nesmú v riadnom čase vyhrať s Ruskom, znamenalo by to pre Slovensko veľký problém a značné postupové komplikácie. V utorok by sme s Českom museli získať aspoň bod, prehra po 60 minútach by nás poslala domov. Ďalej by postúpili Švajčiari, Rusi, Česi a Švédi.