Dá korona definitívne KO hokejovému Slovanu? Ak sa nenájde nový investor, nebudú belasí hrať ani slovenskú ligu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Pred rokom Slovan skončil v KHL. Tradičný slovenský klub je len krôčik od toho, aby skončil aj v slovenskej lige

HC Slovan Bratislava je tradičný slovenský klub, no s obrovskými finančnými ťažkosťami. Tie mohli za to, že vlani skončil v nadnárodnej KHL a to aj napriek tomu, že produkt sa tešil veľkému diváckemu záujmu.

"Belasí" sa vrátili do slovenskej ligy, pohybovali sa na popredných pozíciách a zdalo sa, že všetko je v poriadku. Opak bol pravdou. Klub mal finančné ťažkosti už pred krízou spôsobenou pandémiou. Niekoľko hráčov priznalo meškajúce výplaty.

Realita je taká, že HC Slovan súrne potrebuje nového investora. Ak ho nezíska včas, nebude schopný pokračovať ani v slovenskej lige.

V polovici sezóny manažment "belasých" rokoval s dvoma potenciálnymi záujemcami. Dohoda s jedným z nich bola veľmi blízko. Všetko ale narušila zúriaca pandémia koronavírusu.

„Hlavný akcionár HC Slovan Bratislava už pred časom verejne deklaroval, že v záujme zachovania úrovne a ďalšieho rozvoja klubu hľadá strategického partnera, ktorý by bol ochotný zdieľať náklady na prevádzku klubu, a to osobitne jeho profesionálnej zložky v podobe A-mužstva, ako aj detských a mládežníckych kategórií," hovoril Milan Vajda, marketingový riaditeľ klubu, pre šport.sk.

„V druhej polovici uplynulej sezóny sa do nádejnej fázy dostali rokovania s dvomi záujmovými skupinami. Žiaľ, pandémia koronavírusu ich pochopiteľne prerušila a nateraz oddialila. Obojstranný záujem však trvá, táto téma môže byť obnovená v júni alebo začiatkom leta," dodal.

V minulosti sa hovorilo o tom, že HC Slovan mal záujem kúpiť najbohatší Čech Petr Kellner. Portál šport.sk spomína medzi potenciálnymi záujemcami spoločnosť Ticketportal či iClinic. Nič z toho však nie je potvrdené a v súčasnosti tak otázka nového investora zostáva otvorená.

Nad budúcnosťou značky HC Slovan sa zmráka, žiaľ, aj po návrate z KHL do slovenskej ligy.