Craig Ramsay: Tento hráč odohral najlepší zápas pod mojím vedením v národnom drese

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Na Nemeckom pohári odohral najlepší zápas pod Craigom Ramsaym, priznáva tréner

Tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay bol s účinkovaním na domácom turnaji Kaufland Cup spokojný. Nečudo, naši chlapci obhájili vlaňajší titul. Súboj s Ruskom označil za najlepší v sezóne.

Vypichol aj výkony niektorých hráčov. Potešila ho trojica mladíkov - Jakub Sukeľ, Kristián Pospíšil a Andrej Kollár.

„Jakub hral výborne, nadviazal na výkony dvojčaťa Matúša. Vôbec nebol nervózny, keď mal na hokejke puk. Podobne sa mi páčil Kollár, aj keď sme dostali po jeho chybe gól. Nebolo to úplne o ňom, lebo ho Rusi trošku hákovali a dostali ho z pozície. Očakávania splnil aj Pospíšil."

Do reprezentácie sa po dlhšom čase vrátil obranca Martin Gernát. Aj napriek tomu, že patrí v tejto sezóne medzi najlepších obrancov českej extraligy, dostal premiérovú pozvánku do "repre". Ramsay bol s jeho výkonom veľmi spokojný.

„Martin odohral najlepší zápas pod mojím vedením v národnom drese. Takto si ho pamätám, keď bol ešte v štruktúrach Edmontonu Oilers. Hral rozumne, nerobil chyby, keď bolo treba, vyhodil jednoducho puk po plexiskle. Dobre spolupracoval v obrannej dvojici s Martinom Chovanom. Celkovo naša defenzíva hrala pozorne," uviedol pre šport.sk.