Čo stojí za úpadkom hokeja na SVK? Stal sa športom bohatých, má jasno majster sveta z Göteborgu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Rastislav Staňa sa v rozhovore pre ruských novinárov vyjadril jasne. Toto podľa neho stojí za úpadkom slovenského hokeja

Rastislav Staňa je majster sveta z Göteborgu. V 6 zápasoch vo farbách Washingtonu ochutnal zámorskú NHL. Štyri sezóny pôsobil vo švédskej SHL a päť a pol sezóny v ruskej KHL. Skvelé meno si v Rusku spravil v drese CSKA Moskva. Možno práve preto si na neho spomenuli ruskí novinári a nedávno s bývalým slovenským brankárom oficiálny web KHL spravil rozhovor.

V ňom označil Júliusa Hudáčka za najlepšieho Slováka pôsobiaceho v KHL. „Bol som rád, že CSKA v minulej sezóne získalo Gagarinov pohár. Svojho času sa ma Július Hudáček pýtal, či má ísť do Čerepovca a teraz môžem povedať, že je našim najlepším hráčom v KHL za ostatné tri ročníky."

Staňa vyjadril aj svoj názor na úpadok slovenského hokeja. „Pokles počtu slovenských hráčov v KHL je však dôsledkom problémov nášho hokeja. Na začiatku nového milénia bol hokej najpopulárnejším športom v krajine, ale medzičasom sa stal športom pre bohatých, a tak počet hráčov klesá. Stále u nás sú ľudia, ktorí chcú vrátiť hokeju niekdajšiu slávu. Jedným z nich je napr. prezident SZĽH Miroslav Šatan."

Niečo pravdy na jeho slovách zaiste bude. Nielen v hokeji, ale aj v iných športoch existuje nespočet príkladov hráčov, ktorí pochádzali z najchudobnejších pomerov a práve vďaka tomu disponovali obrovskou chuťou pracovať, bojovnosťou a odhodlaním. Práve tieto atribúty často chýbajú deťom z bohatých rodín, vyrastajúcich v komforte, ktorým rodičia od narodenia prestreli pod nohy pomyselný "červený koberec".