Čo potrebuje Slovensko po prehre so Švajčiarskom na štvrťfinále?

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Čo potrebujú Slováci na postup do štvrťfinále po prehre so Švajčiarskom?

Slovenská hokejová reprezentácia doplatila na nepremieňanie presilovkových možností a prehrala so Švajčiarskom 3:5. Bola to tretia prehra v rade pre zverencov Craiga Ramsayho. Ako to vyzerá aktuálne s postupovými šancami do štvrťfinále?

Slováci do konca skupiny odohrajú už len tri stretnutia. Proti Kazachstanu v piatok, proti Taliansku v sobotu a v utorok proti Dánsku. Za predpokladu, že by získali plný počet zostávajúcich bodov - 9, mali by ich celkovo na konte 12.

Isté je, že Švajčiarsko už Slováci predbehnúť nemôžu. Nakoľko Helvéti majú po štyroch odohratých súbojoch plný počet bodov (12) a víťazný vzájomný duel s nami.

Kanada tiež skončí pred Slovenskom. Po troch odohratých zápasoch má na konte plný počet 9 bodov. Vyhrala s nami vzájomný, teda zo zostávajúcich štyroch zápasov stačí, že získa tri body a je isto pred nami.

Nemecko je po troch zápasoch šesťbodové. Keďže vyhralo so Slovenskom vzájomný zápas, stačí mu šesť bodov na to, aby v tabuľke skončilo pred Ramsayho tímom. To by nemal byť problém, keďže má pred sebou ešte zápasy s Dánskom, Talianskom či Kazachstanom...

Francúzsko by sme mali predbehnúť. Po štyroch zápasoch majú päť bodov, o dva viac ako Slováci. Ale vyhrali sme s nimi vzájomný a majú ťažký žreb. Čakajú ich stretnutia s Dánskom, Kanadou a Švajčiarskom. Reálne možno uvažovať o ich výhre s Dánskom, na Kanadu a Švajčiarov stačiť nebudú. Takže v tabuľke by mali 8 bodov. Ak by aj porazili niekoho z dvojice Kanada či Švajčiarsko, ich súčet by bol 11 bodov. A v prípade, že Slováci všetky zostávajúce duely vyhrajú, mali by o bod viac.

Cesta do štvrťfinále pre Slovensko teda bude viesť pravdepodobne cez Dánsko. Severania majú po troch dueloch na konte šesť bodov. Vo štvrtok treba držať palce Nemcom, nech najlepšie Dánom nedajú získať ani bod. Potom majú Dáni Francúzov, ktorých by mali zdolať. Nasleduje duel s Kanadou, kde ťažko očakávať bodový zisk. Ak by aj Dánsko porazilo Nemecko a Francúzsko v riadnom čase a prehralo s Kanadou, tak by malo 12 bodov. V prípade, že Slováci ho v záverečnom zápase porazia v riadnom čase a vyhrajú aj s Talianmi a Kazachmi, tak by mali na konte rovnako 12 bodov. Ale víťazný vzájomný by nás posunul pred Dánsko a zaistil miestenku do štvrťfinále.

Verdikt


Slovensko si nemôže dovoliť v zostávajúcom trojzápase s Kazachstanom, Talianskom a Dánskom stratiť ani bod. To je jasné. Posunulo by nás to na 12 bodov. Trojicu Kanada, Švajčiarsko a Nemecko nepredbehneme. Francúzov by sme mali dostať za svoj chrbát a kľúčové bude porovnanie s Dánskom. Je dosť možné, že o poslednú postupovú miestenku do štvrťfinále z A-skupiny si to v poslednom zápase rozdajú práve Slováci s Dánmi.