Čiliakov tím tvrdo zasiahol koronavírus: 16 nakazených, vírus sa rozšíril v autobuse!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Tím Mareka Čiliaka naplno zasiahla pandémia koronavírusu. Vírus sa šíril v klubovom autobuse, 16 nakazených!

Nováčik českej extraligy České Budějovice postihla naplno pandémia koronavírusu.

V utorok klub, dres ktorého bude od novej sezóny obliekať aj slovenský reprezentačný brankár Marek Čiliak, hlásil 16 nakazených vírusom Covid-19.

Krajská hygienická stanica zistila, že vírus sa pravdepodobne rozšíril klimatizáciou v klubovom autobuse cestou zo štvrtkového súboja v Plzni. Informuje o tom portál iDnes.cz. Klub je teraz v karanténe.

„Zahájili sme epidemiologické vyšetrovanie a vychádzame z pozorovania. Z 25 hokejistov máme 16 pozitívnych. Zostávajúcich deväť je negatívnych a ide o tých hráčov, ktorí zo štvrtkového zápasu z Plzne nešli s tímovým klubovým autobusom," vyhlásila riaditeľka Krajskej hygienickej stanice Kvetoslava Kotrbová pre iDnes.cz.

„Šesť hráčov malo ťažkosti, jeden mal kašeľ. Tí boli poslaní na testy. Zvyšok ťažkosti nemal, napriek tomu z nich vyšlo ďalších desať pozitívnych. Tím je ochromený. Teraz sa síce premorí a hráči získajú protilátky, ale na nejakú dobu ho to vyradí," dodala.

V klube sa však na vzniknutú situáciu pozerajú pozitívne.

„Vzhľadom k sezóne to môže byť pre nás víťazstvo. Podľa súčasných praktík sú osoby, ktoré už boli pozitívne testované, pre hygienu nezaujímavé. Pokiaľ v priebehu ročníka dôjde k nejakej druhej vlne, tak naši hráči už nákazu prekonali," hovorí generálny riaditeľ klubu Stanislav Bednařík.