Čiliak prezrádza: Zavolal mi majiteľ Komety Brno a po jeho slovách som mal slzy v očiach

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marek Čiliak opísal, ako sa zrodil jeho návrat do Komety Brno. Po telefonáte majiteľa klubu mal slzy v očiach. Čo mu povedal?

Po dvoch rokoch sa vracia domov. Slovenský brankár Marek Čiliak predčasne ukončil spoluprácu s HK Poprad a zamieril do Komety Brno. Do klubu, ktorému v rokoch 2017 a 2018 vychytal dva české extraligové tituly.

„Zavolal mi majiteľ Komety Brno Libor Zábranský a povedal mi - vráť sa domov, ty patríš sem. Musím povedať, že som bol z týchto slov dojatý, mal som slzy v očiach. V Brne som v minulosti strávil niekoľko sezón, získal dva tituly a naozaj sa tam cítim ako doma," prezradil Marek Čiliak pre Nový Čas, ako sa zrodil jeho návrat do Komety.

„Veľmi rýchlo som sa s majiteľom Brna dohodol na podmienkach i dvojročnom kontrakte, ale musel som si vybaviť aj ukončenie kontraktu v Poprade. Zavolal som šéfovi Ľudovi Jurinyimu a povedal som mu na rovinu, ako sa veci majú. Aké sú moje pocity a on to pochopil a uvoľnil ma. Chcem sa poďakovať Popradu za šancu, cítil som sa v klube dobre, partia je tu skvelá a budem im na diaľku držať palce v ďalšom priebehu ročníka," dodal 31-ročný gólman.

V drese "kamzíkov" odchytal Čiliak šestnásť zápasov v aktuálnej sezóne, mal 89,5 % úspešnosť zásahov a priemerne inkasoval 3,26 gólu. Uvidíme, či dokáže v Brne "ožiť" a nadviazať na výborné výkony, ktoré v tomto klube v minulosti predvádzal. Faktom je, že aj v minulej sezóne v Českých Budějoviciach mal úspešnosť pod hranicou 90 %. Návrat "domov", do Brna, kde prežil najúspešnejšie roky svojej kariéry, mu môže len pomôcť.