Čiliak odchádza z Brna, mieri k nováčikovi! Nemôžeme si dovoliť, aby sa striedal s Vejmelkom, tvrdí Zábranský

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Marek Čiliak opúšťa klub, v ktorom prežil najväčšie úspechy kariéry.

Slovenský reprezentačný brankár Marek Čiliak odchádza z Brna. S Kometou zažil najúspešnejšie obdobie svojej kariéry, v rokoch 2017 a 2018 získal majstrovský titul a bol veľkou oporou najmä v súbojoch play-off.

V minulej sezóne tri mesiace strávil na hosťovaní v Zlíne. Vedenie Brna sa rozhodlo viac priestoru poskytnúť mladém Karlovi Vejmelkovi. 23-ročný gólman sa dostal do pozície jednotky a mal by byť budúcnosťou Brna.

„Nie je to oficiálne, nemôžem to komentovať," reagoval Čiliak prostredníctvom sms pre isport.cz na špekulácie ohľadom jeho prestupu do Českých Budějovíc, ktoré napriek tomu, že sa sezóna riadne nedohrala do konca, získali postupovú miestenku do českej extraligy.

„Brankársku situáciu musíme vyriešiť. Po športovej stránke si nemôžeme dovoliť, aby sa striedali Karel Vejmelka s Marekom Čiliakom. Nie je to pre nich komfortné. 'Čilo' hosťoval v Zlíne pre to, aby boli obaja vyťažení. Do budúcnosti počítame s jasnou jednotkou a istou dvojkou," naznačil Čiliakov odchod nedávno majiteľ a hlavný tréner Brna Libor Zábranský.