Cíger: Zlatí chlapci ma potopili! Chceli ovládnuť slovenský hokej, aj sa im to podarilo

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Zdeno Cíger v otvorenej spovedi: Zlatí chlapci? Potopili ma! Chceli ovládnuť slovenský hokej, aj sa im to podarilo

Zdeno Cíger stál dva roky na reprezentačnej lavičke. V období 2015-17 však situácia v slovenskom hokeji nebola jednoduchá. Musel preskakovať mnoho polien pod nohami. Päťdesiatka hráčov bojkotovala reprezentáciu. Požadovala zmenu vo vedení slovenského hokeja, ktorú si napokon "vydupali". Doplatil na to Cíger, ktorý musel na MS zostavovať poriadne oklieštené výbery. Zďaleka nemal k dispozícii to najlepšie.

„Mrzelo ma, že mi niektorí ľudia vedome znepríjemňovali prácu. Bolo to založené na sabotáži a bojkotoch. Vznikla situácia, v ktorej nešlo o šport, ale politikárčenie," posťažoval sa Cíger v rozhovore pre český portál isport.cz.

„Roky robíte hokej, pomáhate mu a zrazu vám chce niekto dokázať, že na to nemáte a snaží sa vás potopiť pred celým svetom. Nemám rád podrazy, ponúkal som aj rezignáciu. Vtedy ma sklamalo plno bývalých spoluhráčov z reprezentácie, ktorí sabotovali národný tím. Nedostal som šancu," trpko skonštatoval bývalý reprezentačný kouč.

Päťdesiatročný Cíger sa posťažoval najmä na prístup "zlatých chlapcov".

„Neskôr mi niektorí medzi štyrmi očami povedali, že sa nechali do toho vtiahnuť zlatými chlapcami z MS 2002. Nahovárali hráčov z NHL, aby neprišli reprezentovať. Ako môžete obstáť, keď vezmete hráčov, ktorý by inak v reprezentácii ani neboli? Majú kvalitu, ale na medzinárodnú úroveň nestačí. Zlatí chlapci chceli vtedy ovládnuť hokej, čo sa im aj podarilo. Na chvíľku zavládla eufória. Mysleli si, že to príde samo."

Zdeno Cíger sa roky venuje práci s mládežou. Má vlastnú akadémiu zameranú na rozvoj chlapcov z chudobnejších pomerov, ktorí by inak nemali možnosť dostať sa k hokeju. Bohaté skúsenosti môže zužitkovať v novej funkcii. Po zmene majiteľa sa vracia do HC Slovan Bratislava. Na starosti bude mať belasú mládež.