Cíger: Slovenský hokej zachráni len autorita s vlastnosťami lídra a to Šatan nie je

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Zdeno Cíger nepovažuje Miroslava Šatana za dostatočne silného lídra a autoritu na to, aby zachránil slovenský hokej.

Slovenský hokej prechádza (opäť) turbulentným obdobím. Skončili Miroslav Valíček, Richard Lintner či Martin Kohút. Niekoľko dôležitých mužov v slovenskom hokeji. Miroslav Šatan v pozícii prezidenta zväzu a generálneho manažéra reprezentácií (zatiaľ) pociťuje dôveru a končiť sa nechystá.

Bol skvelým lídrom na ľade. No vo funkcii šéfa slovenského hokeja to nefunguje. Myslí si to bývalý reprezentačný tréner Zdeno Cíger.

„Mrzí ma ako veci nefungujú. Nie je to len chyba prezidenta SZĽH Miroslava Šatana, ale zrejme nemá okolo seba najlepších spolupracovníkov. Funkcie dostávajú ľudia, ktorí hokeju nemajú čo ponúknuť. Ani odbornosť, ani skúsenosti z praxe. Hráčska prax nestačí," hovoril pre šport.sk.

„Chodím po stretnutiach po Slovensku a cítim nedôveru k zväzu. Avizovaná zmena sa nedeje. Mirovi som nie raz radil, keď sa riešili zásadné veci, že musí byť líder a občas buchnúť po stole. Kto iný by to mal spraviť?," pokračuje bývalý skvelý hokejista, ktorý sa dnes venuje mládeži.

„Obáva sa povedať si názor a alibisticky sa schováva za iných, čo nie je cesta k zmene. Sám mi povedal, že obavy z Trenčanov a pošpinenia dobrého mena mu zväzujú ruky. Ak má byť vo funkcii za mužskú reprezentáciu, je človek na správnom mieste, ale mládeži nerozumie. Ak má však niekto vyviesť slovenský hokej z marazmu a biedy, musí to byť autorita s vlastnosťami lídra, to Miro nie je," dodáva Cíger.