Chceš sledovať prenosy z Tipsport ligy? Musíš tipovať! Lintner vysvetľuje absurdnú situáciu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Richard Lintner reagoval na absurdnú situáciu ohľadom sledovania streamov z Tipsport ligy.

V minulosti boli fanúšikovia slovenského hokeja a Tipsport ligy zvyknutí sledovať streamy z našej najvyššej súťaže na portáli huste.tv bezplatne. Od aktuálnej sezóny už túto možnosť nemajú. Práva na vysielanie streamov získal Tipsport, ktorý ich prináša na svojej TV. Ich sledovanie je ale podmienené nielen registráciou v tejto stávkovej kancelárii, ale tiež aktívnym tipovaním, čo sa mnohým fanúšikom nepáči.

„Internetové práva neboli nikomu odobraté, ale na základe ekonomickej neudržateľnosti neprišlo k ďalšej dohode. V tom momente som začal hľadať udržateľné riešenie, ako vôbec streamy  pre našich fanúšikov dokázať zabezpečiť, lebo reálne hrozilo, že žiadne streamy už nebudú. S generálnym partnerom sme sa preto dohodli na forme, ktorá je udržateľná a relatívne ľahko a lacno dostupná pre záujemcov," vysvetľoval situáciu šéf Pro Hokeja Richard Lintner v rozhovore pre hokejportal.net.

Pôvodne sa hovorilo o tom, že na sledovanie streamov z extraligy bude stačiť vytvorené konto a registrácia v stávkovej kancelárii Tipsport. Táto téma prináleží skôr nášmu partnerovi, pretože my nevstupujeme do jeho obchodných rozhodnutí," reagoval Lintner.

Veľký problém široká hokejová verejnosť vidí napríklad v tom, že deti a mládež do 18 rokov nemá zákonné možnosti sledovať streamy na TV Tipsport a tak o obrovskú porciu hokeja na našich extraligových klziskách prichádza.

„Ak by neprišlo k dohode s našim generálnym partnerom, tak by pravdepodobne streamy neboli vôbec. Nie je pravda, že deti nemôžu sledovať zápasy, pretože absolútna väčšina mládeže uprednostňuje živý hokej a TV zápasy, ktoré sú naše prioritné produkty."

Zdá sa, že aj v tomto prípade zvíťazil biznis nad zdravým rozumom.