Český tréner sa po dráme sťažoval: Slováci nás provokovali

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Český tréner Radim Rulík sa po dráme sťažoval: Slováci nás provokovali...

Slovensko vstúpilo do MS U20 v Kanade súbojom proti Česku. Duel priniesol veľkú drámu. Zverenci trénera Ivana Feneša začali výborne, keď sa vedenia ujali hneď z prvej strely na bránku. Do prvej prestávky vstupovali s nádejným náskokom 2:0. Dovolili však súperovi otočiť na 2:4. Ukázali však veľkú bojovnosť a tri minúty pred koncom riadneho času bolo vyrovnané 4:4. Napokon však prehrali 4:5.

Tréner Ivan Feneš v pozápasových hodnoteniach kritizoval individuálne chyby a prízvukoval, že podobný výkon sa v ďalšom priebehu turnaja nesmie zopakovať.

Jeho náprotivok na českej lavičke Radim Rulík bol po výhre podstatne spokojnejší, ale obvinil Slovákov z provokácií.

„V tej chvíli sme hrali na vlastné ego a vôbec sme nemysleli v prospech tímu, čo sa nám hneď vypomstilo. Slováci sa snažili chalanov vyprovokovať, čo sa im počas veľkej časti zápasu darilo. Ale to neospravedlňuje naše chyby," hovoril tréner Rulík o období, počas ktorého jeho zverenci dovolili súperovi zo 4:2 vyrovnať na 4:4 v presilových hrách.

V ďalšom stretnutí Slováci nastúpia proti domácej Kanade.