Česko škrtá v zostave pred zápasom so Slovenskom: Pešan môže rátať s osmičkou hokejistov z NHL

v kategórii: Hokej autor: Bohumil Ďobo 0

Česká hokejová reprezentácia skladá tím na blížiace sa MS v hokeji. Pred zápasom so Slovenskom spravil tréner Filip Pešan veľké zmeny.

Tento týždeň preveria silu Česka slovenskí hokejisti v príprave pred blížiacim sa šampionátom, zápas sa odohrá v Prahe.

Tréner Česka Filip Pešan vyškrtal zo zostavy niekoľko hokejistov.

Tím opustili Petr Kodýtek, Jakub Pour, Filip Suchý, Jiří Černoch, Ondřej Beránek, Radim Šalda, Daniel Gazda, David Němeček a Milan Klouček, nahradili ich Petr Kváča, David Musil, Ondřej Vitásek, Adam Musil, Radan Lenc, Matěj Stránský a Michael Špaček.

Česko posilní aj brankár Šimon Hrubec, no do zápasov proti výberu Slovensku nenastúpi. Plus očakávajú príchod Jiřího Sekáča.


Trénerovi Filipovi Pešanovi prisľúbili účasť na MS v hokeji až osem hokejistov z NHL. Český tím môže mať na šampionáte mimoriadnu kvalitu. Z profiligy prídu: Dominik Kubalík, David Kämpf, Filip Hronek, Filip Zadina, Jakub Vrána, Filip Chytil, Libor Hájek a Radim Šimek.

"Čo sa týka Pavla Záchu, ten sa nám ospravedlnil zo zdravotných dôvodov. Lukáš Dostál mal záujem reprezentovať, ale klub ho neuvoľnil. Josef Kořenáč je stále v hre," informoval generálny manažér Česka Petr Nedvěd podľa webu hokej.cz.