Česká legenda ich označila za idiotov bez chrbtovej kosti: Do KHL ide ďalší slovenský reprezentant

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Česká legenda ich označila za idiotov bez chrbtovej kosti. Ďalší slovenský reprezentant mieri do KHL

Nedávno česká hokejová legenda Jiří Hrdina reagoval na Slovákov a Čechov, ktorí podpisujú zmluvy v KHL zatiaľ, čo väčšina ostatných zahraničných hráčov z Ruska uteká.

„Prečítal som si tu niekoľko tweetov o účasti cudzincov v KHL v budúcej sezóne. Za mňa môžem povedať, že ak v tejto situácii niekto z českých alebo slovenských hráčov podpíše zmluvu v KHL, tak je idiot bez chrbtovej kosti. Koniec hlásenia," napísal Hrdina na sociálnu sieť Twitter.

Podľa najnovších správ podpísal v KHL ďalší slovenský reprezentant Michal Krištof. Zamieriť by mal do ruského tímu Admiral Vladivostok. Informuje o tom portál idnes.cz. „Nemôžem o tom ešte hovoriť. Keď bude všetko vyriešené, potom sa o tom budeme baviť. Odlietam na dovolenku, zavolajte mi o niekoľko dní," uviedol Krištof.

Podľa spomínaného zdroja kvôli ponuke z Ruska zrušil slovenský reprezentačný útočník kontrakt s Kometou Brno. V zmluve s ruským klubom má údajne zakotvenú klauzulu o možnosti predčasného ukončenia spolupráce.

Zaujímavá bola reakcia ruských médií, konkrétne portálu championat.ru. „Slováci sa zdajú byť najvernejší," reaguje ruský portál na Krištofov presun do KHL.

Krištof bol pri zisku historického bronzu na olympiáde v Pekingu a na MS vo Fínsku nazbieral šesť bodov (1+5) vo ôsmich zápasoch.