Česi chvália Slovákov: Do piatich rokov neskutočný tím! My na to nemáme gule

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Česi chvália Slovákov, do piatich rokov očakávajú neskutočný tím! My na toto nemáme gule...

Od nástupu Miroslava Šatana do funkcií prezidenta SZĽH a generálneho manažéra reprezentácie, Ota Haščáka do roly jeho asistenta a Craiga Ramsayho do pozície hlavného trénera slovenský hokej ide nahor. Navyše nastolili proces omladzovania tímu, ktorý začína prinášať svoje ovocie. Dôkazom bol bronz na olympiáde v Pekingu, historicky prvá olympijská medaila pre slovenský hokej.

„Slováci sa vôbec neboja dávať priestor mladým chlapcom. Ja si myslím, že ich tím má pred sebou veľkú budúcnosť. Odvtedy, čo prišli do vedenia SZĽH Miroslav Šatan, Oto Haščák a Craig Ramsay, tak sa prekopal celý systém, čo so sebou prináša prvé úspechy. Samozrejme, Slováci mali na olympiáde aj šťastie, ale bronzové medaily si zaslúžili," hodnotil bývalý český hokejista Radek Duda v relácii Příklep Extra na portáli sport.cz.

„Rovnako na týchto MS postavili nový, veľmi mladý tím a to nehovorím o ich mládežníckych kategóriách, kde majú ďalšie veľké talenty. To znamená, že Slováci budú mať v horizonte piatich alebo šiestich rokov naozaj neskutočný tím,” prognózuje.

Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Filip Mešár alebo Adam Sýkora. To sú mena top mladých slovenských prospektov, ktorých čaká zaujímavý draft do NHL a okolo ktorých bude v budúcnosti stáť slovenský národný tím. Česi chvália slovenský prístup a zároveň upozorňujú, že niečo podobné by potrebovali aj sami. Na medzinárodnom poli nezískali cenný kov viac ako desať rokov.

„U nás je taký zmätok a bordel, že ak niekto naozaj chce český hokej niekam posunúť, tak ľudia, ktorí aktuálne stoja na čele zväzu, si musia naliať čistého vína a jednoducho si uvedomiť, že to ďalej takto nejde a musia odstúpiť. Musí prísť nová krv, ktorá predstaví nový dlhodobý plán na nasledujúce roky. Ak sa tak nestane, tak sa stále budeme motať iba v bahne. Povedzme si to ale otvorene, my Česi na to nemáme gule, aby sme vymenili celé vedenie zväzu. Za mňa to už ani nemôže byť horšie," uzavrel Radek Duda.