Celý svet sa baví na kurióznej zámene slovenských hokejistov vo Švédsku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

To by nevymyslel ani režisér komédie! Na vtipnej zámene slovenských hokejistov vo Švédsku sa baví celý svet

Kuriózna zámena slovenských hokejistov vo Švédsku. Ani ten najlepší scenárista by nevymyslel lepší príbeh do komédie.

Slovenský hokejista Martin Chovanec aj hráč bandy hokeja Peter Beneš pricestovali do švédskeho Goteborgu v rovnaký deň. Obaja s úmyslom zapojiť sa do prípravy svojich nových tímov.

Chovanec sa stal novou posilou tímu Sörhaga/Alingsås z piatej švédskej ligy. Mali ho na letisku vyzdvihnúť dvaja spoluhráči. Keďže ho nepoznali, došlo k vtipnej zámene a vyzdvihli Beneša - kapitána slovenskej reprezentácie v bandy hokeji a prvého Slováka, ktorý si zahral v prestížnej švédskej lige v tomto športe.

„Išiel som si vyzdvihnúť batožinu a presunul som sa do príletovej haly, kde ma mali čakať chalani. Myslel som si, že vedia, ako vyzerám, a že sa nič nemôže stať," rozprával bizarný príbeh Chovanec pre Nový Čas.

„Môj agent Lukáš Vepy mi vravel, že si ma niekto vyzdvihne. Buď manažér, alebo niekto iný. Po pár sekundách ku mne prišiel usmiaty chlap a kýval na mňa. Pozdravili sme sa, sadol som do auta a vyrazili sme. Rozprávali sme sa o všeličom, a aj keď im niektoré veci možno prišli divné, brali to ako môj zmysel pre humor," hovoril Beneš, ako sa kuriózna situácia zrodila z jeho pohľadu.

Na vtipnej zámene slovenských hokejistov sa zasmial celý svet. Písali o nej nielen vo Švédsku, ale aj v Poľsku či Maďarsku.

„Bolo to šialené. Boli toho plné noviny, boli sme v televíziách aj v rádiách. Nikto by neveril, že v rovnakom lietadle a v rovnaký čas môže byť aj iný slovenský hokejista ako ja. Šanca na takúto náhodu je skutočne minimálna," krútil hlavou Beneš.

Toho v novom pôsobisku dokonca aj ubytovali. Chovanec čakal, čakal a keď nikto nechodil, kontaktoval trénera. Ten mu objasnil bizarnú situáciu a obaja sa na tom spoločne výborne zabávali.