Buček zrušil prestup do Zlína! Vieme dôvod aj kam mieria napokon jeho kroky

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Samuel Buček mal prestúpiť do českého Zlína. Napokon je všetko úplne inak.

Slovenský reprezentačný útočník Samuel Buček začal sezónu vo fínskej Liige v drese tímu KooKoo. Nemal však stabilnú pozíciu v tíme a tak sa obe strany dohodli na vzájomnom ukončení spolupráce.

Buček sa dohodol s vedením českého extraligového Zlína, s ktorým mal podpísať zmluvu do konca sezóny. Vyhliadol si ho tréner Antonín Stavjaňa, ktorý ho dobre poznal z pôsobenia v Nitre, kde mu dal šancu v extralige ako 16-ročnému.

Buček však prestup do Zlína zrušil. Dôvodom je odvolanie trénera Antonína Stavjaňu. „Dôvodom je zmena na poste hlavného trénera. Samotný Buček podľa svojich slov prichádzal do zlínskeho klubu najmä za Antonínom Stavjaňom. Vedenie klubu vyhovelo hráčovej žiadosti a zastavilo transfer. Jeho dôvod rešpektuje a to aj napriek tomu, že realizačný tím bol pripravený dať mu plnú šancu," informoval klub na svojom oficiálnom webe.

Útočník sa napokon vracia do Nitry, v drese ktorej prežil vlani výbornú sezónu.

„Sme veľmi radi, že s k nám vracia vynikajúci mladý odchovanec nášho klubu. Veríme, že spoločne nadviažeme na minuloročnú úspešnú spoluprácu, ktorá znova pomôže Samovi i nášmu klubu. Svojím návratom do Nitry ukázal skutočné nitrianske srdce. Keďže si odchovancov veľmi vážime, takisto sme mu na naše podmienky ponúkli solídnu ponuku, faktom však je, že mal na stole aj iné ešte lukratívnejšie ponuky aj zo Slovenska. O to viac nás teší, že znova bude hráčom Nitry," vyhlásil prezident hokejovej Nitry Miroslav Kováčik pre oficiálny klubový web Nitry.

Buček podpísal s Nitrou zmluvu do konca sezóny.