Buček prezradil, prečo nezobral ponuku Slovana a radšej sa vrátil do Nitry

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Samuel Buček odhalil dôvod, pre ktorý neprikývol na ponuku Slovana a radšej sa vrátil do Nitry.

Samuel Buček v minulej sezóne obliekal dres Slovana Bratislava. Covid a zlomenina ruky spôsobili, že odohral vrátane play off dovedna len 18 súbojov so ziskom trinástich bodov.

Od belasých dostal ponuku na pokračovanie spolupráce. No rozhodol sa pre návrat do Nitry. O dôvodoch prehovoril pre Denník Šport:

„Zo Slovana záujem bol, kontrakt som mal na stole na konci minulého kalendárneho roka, ale čakal som, keďže som nevedel, aké bude družstvo pre nový ročník a akú rolu mi ponúknu. Nakoniec to vyústilo, že mi dali čas na rozmyslenie, nebol som však spokojný s podmienkami. Po sezóne sa už z klubu neozvali, len som si na internete prečítal, že o mňa nemajú záujem

V situáciách, v ktorých som silný, by som zrejme nastupoval len z druhej vlny, v Nitre budem mať dôležitejšiu rolu. Som rád, že mi v klube ponúkajú miesto lídra. Mal by som hrať veľa v situáciách, v ktorých som dobrý, v Slovane by som zrejme takú minutáž nemal."

Pod Zoborom prežil svoju najvydarenejšiu sezónu 2018-19. V základnej časti dokázal streliť tridsať gólov v 53 zápasoch a nazbierať 51 bodov. V play off v osemnástich stretnutiach deväťkrát skóroval a na konte mal 14 bodov. Získal ocenenie pre najužitočnejšieho hráča play off.