Buček odchádza z Fínska. Okamžite si našiel nový klub

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Samuel Buček opúšťa "krajinu tisícich jazier", okamžite si našiel nové pôsobisko.

Slovenský reprezentant Samuel Buček sa po vydarenej uplynulej sezóne v Tipsport lige presunul do Fínska. Sezónu začal v tunajšej Liige v tíme KooKoo. V piatich stretnutiach zaknihoval jednu asistenciu. Nemal stabilnú pozíciu v tíme a tak sa obe strany po vzájomnej dohode rozhodli ukončiť spoluprácu.

Bez klubu však šikovný útočník dlho nezostal. Po jeho službách siahol český extraligový Zlín, ktorý vedie Antonín Stavjaňa. Český kouč, ktorý Bučeka a jeho kvality veľmi dobre pozná z čias spoločného pôsobenia v Nitre. V tíme "corgoňov" mu dal dokonca v Tipsport lige šancu ako 16-ročnému tínedžerovi.

Buček a Zlín sa dohodli na zmluve do konca aktuálnej sezóny.

„Samo sa vrátil pred vlaňajšou sezónou z juniorských súťaží v zámorí a skvele odohral premiérovú sezónu medzi seniormi. Mal síce pomalší rozjazd, ale začiatkom novembra sa rozstrieľal, sádzal jeden gól za druhým a pravidelne bodoval. Dostal veľký priestor na ľade a skvele mu vyšiel záver sezóny v play off. Mal veľkú zásluhu, že Nitra došla až do finále," hovoril Stavjaňa pre oficiálny klubový web PSG Berani Zlín.

„Než odišiel do Ameriky trénoval s nami a premiérovo naskočil medzi mužmi. Sľubujeme si od jeho príchodu, že bude dávať góly a zdvihne sa produktivita tímu," prezradil Stavjaňa očakávania od príchodu Bučeka.

Urastený slovenský útočník patril v uplynulej sezóne extraligy k najlepším hráčom súťaže. V 53 zápasoch základnej časti strelil 30 gólov a nazbieral 51 bodov. V play off v 18 stretnutiach 9-krát skóroval a na konte mal 14 bodov.

Do NHL nebol draftovaný, napriek tomu v lete absolvoval rozvojový kemp tímu Detroit Red Wings. Kvalitne sa prezentoval aj v seniorskej reprezentácii, v ktorej mu Craig Ramsay a Miroslav Šatan dali šancu. Pamätný bol najmä jeho hviezdny výkon na Kaufland Cupe s Ruskom. Do konečnej nominácie na domáci šampionát sa neprebojoval.