Buček mal byť v tíme. Skaut Rangers Haščák vypichol tri mená slovenských mladíkov, ktorí ho na MS zaujali

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Samuel Buček mal byť v slovenskom mužstve na domácich MS 2019. Myslí si to skaut New Yorku Rangers a bývalý reprezentant Oto Haščák.

Oto Haščák je bývalým slovenským reprezentantom. Už roky pracuje na pozícii skauta pre New York Rangers. Jeho práca obnáša dôsledné sledovanie európskych súťaží, dodávanie pravidelných reportov zamestnávateľovi a vyhľadávanie potenciálnych posíl pre "jazdcov". Nenechal si ujsť ani nedávno skončené MS, ktoré sa hrali na Slovensku.

Haščák pochválil predvedenú hru slovenského tímu. „Bol som príjemne prekvapený vynikajúcimi kolektívnymi výkonmi, ktorým nechýbalo nasadenie, bojovnosť i góly. Hokej sa musel páčiť aj fanúšikom, ktorí ich vytrvalo podporovali. Naša hra mala po rokoch hlavu i pätu, hráči bojovali jeden za druhého. Imponovalo mi najmä neúnavné napádanie súpera po celej ploche," uviedol pre šport.sk.

Jeho skúsenému oku profesionálneho skauta NHL neušli výborné výkony našich mladých hokejistov. Vypichol najmä tri mená, ktoré sa mu najviac páčili.

„Útočník Adam Liška hral prakticky na dvesto percent, dával góly, taký prudký vzostup som od neho nečakal. Mal dravý ťah na bránku, bol citeľným prínosom pre tím. Ďalší útočník Robert Lantoši tiež potvrdil, že stíha korčuliarsky, ale chýbala mu vyššia efektívnosť. Lantoši musí v budúcnosti prijať tvrdšiu hru, presadzovať sa v priestoroch pre bránkou. Páčil sa mi aj mladý obranca Patrik Koch. Aj keď občas robil chyby, čo je v hokejovom vývoji logické, rastie z neho opora pre národný tím."

Podľa názoru Ota Haščáka mal v tíme figurovať aj útočník Samuel Buček. Ten patril medzi najlepších hráčov sezóny v Tipsport lige. Parádne momenty predviedol aj v reprezentačnom drese. Na konečnú nomináciu to však napokon nestačilo.

„Buček mal byť v tíme, má na to kvalitu. Možno nie je korčuliarsky taký zdatný ako Lantoši, ale je vyšší, silnejší, je silný v súbojoch, má výborné ruky, hokejové myslenie a predvídavosť v gólových situáciách. Dokáže sa presadiť v dôležitých priestoroch, vie sa dostať do šance a dokáže z nich vyťažiť góly."

Buček bude vo svojej kariére napredovať vo fínskej Liige. Nedávno sa dohodol na zmluve s tímom KooKoo.