Brust končí, pretože Krajči ho pozná. Nový brankár z Ruska a silná zámorská posila do útoku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Novinky z tábora HC Slovan - koniec Brusta, nový ruský brankár, nová zámorská posila v útoku a záujem o slovenských AHL-károv

Barry Brust mal síce s HC Slovan Bratislava platný kontrakt na ďalšiu sezónu, no manažment belasých v súčasnosti pracuje na jeho rozviazaní a neplánuje s ním pokračovať v spolupráci.

„Nie, pretože ho poznám," povedal Maroš Krajči pre šport.sk.

„Hľadáme spôsob, ako sa s jeho agentom dohodnúť a ukončiť kontrakt. To je v podstate naša pozícia," dodal na margo situácie s kontroverzným brankárom.

Slovan už má vyhliadnutého brankára, ktorý by mal byť novou jednotkou. Je zo zahraničia.

„Nie je zo zámoria ani z Česka. Je z Európy. Dolaďujeme detaily, je to otázka dní alebo aj hodín. Až to bude dotiahnuté, tak o tom budem informovať. Pokiaľ tu nie je, nemá podpísanú zmluvu a nemáme doladené detaily, tak o tom viac nechcem hovoriť viac."

Podľa všetkého by nový gólman Slovana mal byť Rus.

„Po rusky nemám žiadny problém a anglicky sa s ním dohodnem, čo potrebujem."

S tímom Slovana sa pripravujú slovenskí reprezentanti pôsobiaci v zámorskej AHL - útočníci Marko Daňo či Marián Studenič. Je možné, že sezónu odštartujú práve v drese belasých, nakoľko štart novej sezóny v zámorí je v nedohľadne.

„Uvidíme, či ‚ahaelkoví‘ hráči, ktorí sú u nás na skúške, budú mať chuť nejakým spôsobom začať sezónu u nás, resp. či im to dovolia kluby NHL, s ktorými majú dvojcestné zmluvy. Uvidíme, ako sa s nimi dohodneme následných desať dní a potom budeme reagovať," objasnil Krajči.

Novinkou z tábora belasých je príchod silnej posily do ofenzívy - útočník Brendan O´Donnell.

Podpísal ročný kontrakt. Mal by nastupovať v prvých dvoch útokoch a priestor dostane aj v presilových hrách. Mal by byť jedným z hlavných nositeľov kvality a očakáva sa od neho najmä produktivita.

V minulej sezóne nastupoval za "rytierov" z Kladna. 28-ročný útočník nazbieral v 51 zápasoch solídnych 30 bodov. Má skúsenosti z KHL, v ktorej odohral 25 duelov za Red Star Kunlun.