Bronzový Slovák z olympiády mení tím: Má pomôcť navrátiť zašlú slávu tradičnému klubu

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Má za sebou životnú sezónu. Bronzový olympionik mení klub

Peter Čerešňák bol druhým najproduktívnejším obrancom základnej časti českej extraligy (40 bodov, zaostal jediný bod za Janom Košťálekom z Pardubíc) a na februárovej olympiáde v Pekingu pomohol Slovensku k zisku historického bronzu.

Po životnej sezóne zmení klub. Portál iDnes.cz informoval o tom, že z Plzne zamieri Čerešňák do Pardubíc, s novým zamestnávateľom sa už mal dohodnúť na spolupráci.

Ambiciózny investor klubu Petr Dědek chce tradičnému českému klubu prinavrátiť zašlú slávu a plánuje výrazne posilniť káder. Pardubice by mali posilniť aj David Musil, Tomáš Dvořák či niekoľko zaujímavých českých hráčov z KHL.

Čerešňák bol pred niekoľkými mesiacmi blízko presunu do KHL, ktorý na poslednú chvíľu padol. Asistent generálneho manažéra reprezentácie Oto Haščák vlani na jeseň hovoril o tom, že Čerešňák má kvality aj na NHL. „Má životnú formu a patrí medzi špičkových európskych bekov. Neprekvapí ma, ak skončí v KHL, ale nevravím ani to, že by nemohol poskočiť do NHL. To, čo momentálne predvádza, je na úrovni profiligy," hovoril Haščák pred zhruba pol rokom pre Denník Šport.