Bratislavského derby sa nedočkáme! Bratislava Capitals mieri do nadnárodnej ligy

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Bratislava Capitals mieri prekvapujúco do nadnárodnej súťaže

Bratislava Capitals mieri do nadnárodnej EBEL ligy. Tím dostal povolenie na štart v tejto súťaži od vedenia SZĽH už od budúcej sezóny 2020-21. Informáciu priniesol redaktor RTVS Marek Marušiak prostredníctvom svojho facebookového konta.

Bratislava Capitals vstúpil do sezóny v prvej lige s hviezdnym kádrom a rozpočtom smelo konkurujúcim aj účastníkom najvyššej súťaže.

V prípade, že suverén našej druhej najvyššej hokejovej ligy zvíťazí v playoff, postupujúcim do Tipsport ligy sa stane zdolaný finalista. Otvára sa tak zaujímavá cesta pre ostatné kluby ako Martin, Topoľčany, Skalica, Dubnica či Spišská Nová Ves.

„Registrovali sme ich potenciálny záujem o našu účasť v ich lige. Začali sme sa tým zaoberať, keďže aj pre nás by to bolo zaujímavé. A to z viacerých hľadísk. Jednak z pohľadu atraktivity ligy a tiež z pohľadu vstupu do nového priestoru nadnárodnej kvalitnej ligy. Sme slovenský klub, preto aj podstatná časť nášho tímu pri potenciálnom vstupe bude zo Slovenska,” uviedol generálny manažér Capitals Dušan Pašek pre hokejportal.net.

„Na zasadnutí výkonného výboru sme dostali povolenie od SZĽH na vstup do EBEL-ky. To však neznamená už vstup do súťaže. Bol to iba prvý bod, ktorý sme potrebovali obdržať od SZĽH. Ešte nás čaká kopec práce a bodov, ktoré pre účasť v EBEL musíme splniť. Toto je len prvá správa."

Kto sa tešil v budúcej sezóne na bratislavské derby, bude si musieť nechať zájsť chuť.