Bratislava Capitals ako čínsky Kunlun v KHL

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

V čom Bratislava Capitals pripomínajú čínsky Kunlun v KHL?

Manažment Bratislava Capitals dal na prvoligové pomery dokopy veľmi slušný rozpočet, realizačný tím aj káder. Cieľ v aktuálnej sezóne jasný: postup do extraligy.

Bratislava zatiaľ napĺňa ambície aj očakávania, Capitals figurujú na prvej priečke, vyhrali všetky štyri doterajšie súboje. Nastrieľali najviac gólov (20), inkasovali najmenej (8).

To všetko je pekné. No zatiaľ jediný domáci zápas Capitals pripomínal domáce súboje Kunlunu v KHL. Čínsky klub hráva v niekoľkotisícových arénach a chodí sa naň pozerať ledva pár stovák divákov. Niečo podobné zažil pri svojej domácej premiére bratislavský klub.

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu Capitals porazili Žilinu 3:1, no v 10-tisícovej aréne sa strácalo ledva šesť stovák divákov. Niet divu, že počas zápasu neraz vládlo v hľadisku doslova hrobové ticho.

Vedenie klubu potvrdilo, že celú sezónu odohrá na ZŠ Ondreja Nepelu na základe objednávok. Štadión je v správe hlavného mesta a Capitals sa o arénu delia so slávnejším HC Slovan Bratislava, tradičnou baštou slovenského hokeja, ktorý hrá po siedmich rokoch v KHL opäť extraligu.

Je skutočne trošku scestné domnievať sa, že fanúšik si nájde na ZŠ Ondreja Nepelu cestu na prvoligové zápasy, keď tam predošlých sedem rokov chodil sledovať kvalitné stretnutia KHL. Najlepšej európskej súťaže, druhej najlepšej ligy na svete, s množstvom hviezdnych hráčov. A navyše, keď súbežne druhý bratislavský klub hrá v tej istej aréne extraligové zápasy...