Brankárska jednotka HC Slovan bude zo zámoria

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Nová brankárska jednotka HC Slovan Bratislava bude zo zámoria.

HC Slovan Bratislava stále pokračuje v hľadaní novej brankárskej jednotky. V tejto súvislosti sa spomínal napríklad Jaroslav Halák, ale ten sa rozhodol ešte potiahnuť v zámorí. Prikývol na ponuku New York Rangers a zobral pozíciu dvojky famózneho Igora Šesťorkina.

Jednotkou Slovana bude gólman zo zámoria.Výber sa zúžil na dvoch zámorských brankárov, klub by im mal poslať ponuku. Do začiatku augusta chcú, aby situácia bola vyriešená," informoval Tomáš Prokop z Denníka Šport na sociálnej sieti twitter.

V Slovane netaja, že chcú dávať čoraz výraznejší priestor slovenským mladíkom. Sústrediť sa v tejto súvislosti na postupný vývoj hráčov v projekte Modré Krídla Slovan. Niektorých najšikovnejších chlapcov vytiahnuť už aj do prvého tímu a dať im priestor zbierať skúsenosti a ukázať svoje kvality v extralige.

Z mladíkov budú bojovať o áčko najmä Šotek, Dej, Žabka a Kukumberg. 17- ročný syn legendy Slovana sa najviac páči Haščákovi," referuje Tomáš Prokop a cituje generálneho manažéra belasých: „Mal záujem odísť do zámoria, ale rozprával som sa s jeho otcom a dohodli sme sa, že pôjdeme v jeho draftovom roku cestou akou šiel Nemec či Sýkora."

17-ročný Roman Kukumberg hokejovo vyrastal na Slovane. Jednu sezónu odohral vo fínskom Lukko Rauma (2020-21). V uplynulom ročníku sa vrátil na Slovensko. Pôsobil v projekte slovenskej osemnástky, hrával za U18 aj U20 Slovana a štrnásť duelov odohral medzi mužmi v druhej lige za "modré krídla".

syn legendy pôjde cestou ako Nemec či sýkora dostane šancu?