Lašák priznáva chyby brankárov, dôvod na paniku však nevidí

v kategórii: Hokej 0

(WebNoviny.sk).

V slovenskej kabíne sa po tesnej prehre s Kanadou (5:6) skloňovali aj výkony brankárov, ktoré zďaleka neboli stopercentné.

Patrik Rybár inkasoval päťkrát, kým sa nechal v 37. min vystriedať Marekom Čiliakom. Ten si dlho držal čisté konto, ale napokon neodolal ani on. Necelé dve sekundy pred koncom ho prekonal Mark Stone a rozhodol o triumfe "javorových listov."

Chyby si uvedomujú

"Videl som vo výkonoch brankárov veľa dobrých vecí, ale aj tie iné. Prirovnám to k situácii, keď má obranca na hokejke čistý puk, nevyhodí ho, spraví chybu a potom je z toho gól. Naši brankári majú už čosi odchytané a vedia, čo sa dá a nedá chytiť. Svoje chyby si uvedomujú. Na druhej strane bol Kanaďan Matt Murray, dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára, niečo má za sebou v NHL a dostal päť gólov. Keď sa hrá ofenzívne a puky sa rôzne odrážajú, niekedy to takto dopadne. Nesmieme však dať dolu hlavy, ale naopak. Vziať si to pozitívne a byť pripravení na Nemcov," vysvetlil Ján Lašák.

To hlavné ešte príde

Majster sveta z Göteborgu pragmaticky tvrdí, že haniť brankárov za prehru s Kanadou nemá význam.

"Veríme im, budeme ich ešte potrebovať. To hlavné na majstrovstvách sveta ešte len príde. Sú to tímoví hráči a víťazné typy. Celkovo nie je dôvod na paniku. Máme troch brankárov vrátane Denisa Godlu, ktorým maximálne veríme," dodal Ján Lašák.

Tréner brankárov nechcel ani naznačiť, kto pôjde do bránky v stredajšom zápase proti Nemcom. "Najprv to musíme povedať hráčom," odpovedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2019: Slovensko – Kanada

Viac o MS v hokeji 2019

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.