Brankár Ivanovič o páde hokejovej Trnavy: Ak sa celok rozbije, prestane fungovať a môžu tu hrať aj hráči NHL

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

V Trnave zažívajú veľký hokejový pád. O dôvodoch prehovoril brankár Anton Ivanovič, ktorý patrí k najlepším v SHL

HK Gladiators Trnava pred pár mesiacmi začalo svitať na lepšie časy. Do klubu prišli noví sponzori, tréneri aj hráči. Ešte v decembri figurovali "gladiátori" na popredných priečkach SHL. Nastal však zlom a všetko začalo padať ako domček z karát.

Trnava z posledných 22 zápasov dokázala vyhrať len tri a prepadla sa na posledné miesto tabuľky druhej najvyššej súťaže na Slovensku.

Nastali zmeny v realizačnom tíme, aj v hráčskom kádri, "gladiátorov" opustil napríklad skúsený útočník Roman Kukumberg, ktorý sa rozhodol posilniť Martin.

„Do vecí financovania klubu sa nestarám, je to práca vedenia. Žiaľ, či chceme, alebo nie, do kabíny sa to dostane," hovoril o možných dôvodoch trnavského úpadku brankár Anton Ivanovič v rozhovore pre hockeyslovakia.sk.

„Veľa chalanov k tomu pristúpilo tak, že je čas odísť do iných klubov, vďaka čomu atmosféra upadala. Mali sme jednu lajnu, ktorá to ťahala. Prišlo však zranenie Kohúta, zopár ďalších a chémia sa porušila, prestali sme dávať góly."

22-ročný gólman Trnavy napriek tomu, že tím je na poslednom mieste, patrí k najlepším v súťaži. Odchytal 22 zápasov a má úspešnosť zásahov na úrovni 91,6 %.

„Z môjho pohľadu sme hrali príliš útočný hokej. V obrane sme mali troch útočníkov, nevravím, že hrali zle, ale pre každého hráča je náročné zmeniť post počas sezóny. Keď sme už začali padať, tréneri chceli obmieňať mužstvo, kolektív sa úplne rozbil. Ak je tím nejak spravený, musí sa z neho vyťažiť maximum. Akonáhle sa to rozbije, celok prestane fungovať a môžu tam hrať aj hráči z NHL," dopĺňa svoj pohľad na negatívne obdobie trnavského hokeja Ivanovič.