Brankár Hudáček pokračuje v KHL, predĺžil zmluvu s moskovským Spartakom

v kategórii: Hokej 0

Július Hudáček sa v minulosti predstavil aj na šiestich svetových šampionátoch a v roku 2012 získal s národným tímom striebornú medailu. MOSKVA 17. apríla (WebNoviny.sk).

Slovenský brankár Július Hudáček predĺžil kontrakt so Spartakom Moskva a v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) bude pokračovať aj v nasledujúcich dvoch sezónach.

Bol jednotkou "červeno-bielych"

Rodák zo Spišskej Novej Vsi bol v ročníku 2018/2019 gólmanskou jednotkou "červeno-bielych", keď v základnej časti odchytal 45 zápasov s úspešnosťou zákrokov 91,6 percenta.

Vo vyraďovacej fáze svoju výkonnosť ešte vystupňoval a v šiestich dueloch proti SKA Petrohrad kryl až 93,4 percenta striel.

Chytal aj za Čerepovec a Novosibirsku

Pred príchodom do Moskvy pôsobil Hudáček v KHL aj v Severstali Čerepovec a Sibire Novosibirsk. Skúsenosti má aj s účinkovaním vo švédskej, českej a slovenskej najvyššej súťaži.

Tridsaťročný brankár je momentálne súčasťou kádra slovenskej hokejovej reprezentácie, ktorá sa pripravuje na májové majstrovstvá sveta v Bratislave a Košiciach.

V minulosti sa predstavil už na šiestich svetových šampionátoch a v roku 2012 získal s národným tímom striebornú medailu.

Informácie priniesol oficiálny web Spartaka Moskva.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.