Branislav Jánoš: V našej dobe boli hráči zručnejší a kreatívnejší

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Branislav Jánoš, ktorý nedávno oslávil päťdesiatku, porovnal, v čom sú dnešní hokejisti iní ako v jeho ére

Branislav Jánoš bol nižšieho vzrastu, no veľmi šikovný útočník. S Duklou Trenčín získal štyri ligové tituly, v drese reprezentácie do dvadsať rokov získal bronz a pomohol Slovensku k postupu z C-kategórie do elitnej A-kategórie.

Nedávno oslávil päťdesiatku. Pri tejto významnej životnej udalosti poskytol zaujímavý rozhovore pre portál hockeyslovakia.sk. Zhodnotil v ňom napríklad výkony slovenskej dvadsiatky na nedávnych MS v Kanade.

„Defenzívne sme duely proti silnejším súperom zvládli. Potešili ma výkony oboch gólmanov, ktorí nás držali nad vodou. V ofenzíve sme boli sterilní. Príliš sme súperov nepritlačili. Nie, že by som bol sklamaný z útočnej hry, ale obranná prevyšovala."

Prezradil tiež, ktorý tím sa mu na nedávnom šampionáte juniorov najviac páčil. A mali by sme si od neho brať podľa Jánošovho názoru príklad.

„Fíni, ktorí sú počtom obyvateľstva podobní Slovensku. Od nich by sme si mali brať vzor. Dokážu vychovať kvalitných hráčov. V korčuľovaní a hernej činnosti jednotlivca boli ďaleko pred nami."

Branislav Jánoš porovnal rozdiely medzi hokejistami hrajúcimi v jeho ére a tými v súčasnosti.

„Hokej sa posunul. Je rýchlejší, atletickejší a takticky prepracovanejší. V našej dobe boli hráči v poli viac zručnejší a kreatívnejší."