Bondra odmietol ponuku stať sa generálnym manažérom reprezentácie. Priznal aj dôvod

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Peter Bondra bol jedným z kandidátov na uvoľnený post generálneho manažéra slovenskej reprezentácie. Odmietol

Miroslav Šatan pred niekoľkými dňami informoval, že hlavným trénerom slovenskej reprezentácie zostáva Craig Ramsay a na pozícii generálneho manažéra zotrváva on sám. A to aj napriek tomu, že mal vytypovaných dvoch nástupcov.

Jedným z nich bol podľa všetkého jeho dobrý priateľ, autor zlatého gólu z MS 2002 Peter Bondra.

„Priznávam, že sme sa niekoľkokrát bavili o generálnom manažérovi spoločne, ale neviem či to bola z Mirovej strany oficiálna ponuka. Skôr mi to pripadalo ako stretnutie dvoch hokejistov pri káve," hovoril Bondra pre portál šport24.sk.

Bondra prezradil, prečo ponuku stať sa generálnym manažérom slovenskej reprezentácie odmietol.

„Mne to však moja práca nedovolí, aby som niečo také robil. Aby sa to vykonávalo profesionálne, musel by som sa presťahovať na Slovensko a ja už takmer 30 rokov žijem v Amerike, tu mám všetko. Takže preto to pre mňa nepripadá do úvahy," priznal.

51-ročný Bondra už k práci generálneho manažéra slovenskej reprezentácie pričuchol. Vykonával ju štyri roky v období 2007-11. Dodáva, že táto práca ho bavila.

„Funkcia GM je však každopádne atraktívna a prestížna záležitosť a možno veľa ľudí by ju chcelo robiť. Mňa by to bavilo, pričuchol som už k tomu, ale ako som povedal, môj život je v Amerike."