Bokroš si verí: Cítim sa silnejší než kedykoľvek predtým, som najúspešnejší tréner na Slovensku

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Som lepší tréner ako predtým, hovorí o sebe Ernest Bokroš. Rád by získal angažmán v ambicióznom klube

Ernest Bokroš bol osem rokov trénerom slovenskej dvadsiatky. Pod jeho vedením získal tím s Réwayom, Godlom a spol. senzačný bronz. Angažmán pri junioroch končil ale neslávne. Na sociálnych sieťach ho niektorí hráči obviňovali z úplatkárstva a špinavých metód. Bola z toho obrovská kauza.

„Určite mi to poškodilo meno. Ľudia potrebujú senzácie, nenávisť, zlobu. V dobe internetu si každý môže napísať, čo chce. V závere mi to rodičia znepríjemňovali viac a viac. Vyústilo to v konflikt. To ma znechutilo. Hovoril som si, že nemám zapotreby dohadovať sa s rodičmi, či má byť ich syn nominovaný a počúvať žvásty o úplatkoch a protekčných deťoch," hovoril Bokroš pre isport.cz.

Napriek pošramotenej povesti dostal Bokroš šancu od Martina. Pod Turcom verili, že práve pod taktovkou skúseného trénera sa môžu vrátiť späť do extraligy. A vyzeralo to naozaj nádejne.

„Naposledy som bol v Martine. Klub chcel postúpiť do extraligy a hľadal skúseného trénera. Situácia, ktorá potom nastala, bohužiaľ spôsobila, že to nevyjde. Keď som prišiel, bol Martin štvrtý a v období predčasného ukončenia sezóny sme boli už druhí za Bratislava Capitals. Doma sme ich dvakrát porazili. Takže reálna šanca tam bola. Ale vyzerá to tak, že tento rok nikto nepostúpi. Najskôr si budem hľadať nový angažmán. Čo má prísť, to príde."

Bokroš je pripravený na novú výzvu. Aj keď má 61 rokov a blíži sa k dôchodkovému veku, cíti sa silnejší ako kedykoľvek predtým. Priznáva, že prioritou pri hľadaní nového klubu už pre neho nie je ekonomická stránka, ale zavážia skôr ambície.

„Určite. Rád by som pracoval pre nejaký ambiciózny klub. Ekonomika pre mňa už nie je na prvom mieste. Mám všetko, čo potrebujem. Krásne bývanie pod hradom, ani jeden deň sa nenudím. Športujem, jazdím na bicykli. Ale ešte chcem v hokeji niečo dokázať. Kľudne za menej peňazí," priznáva Bokroš.

„Mentálne a fyzicky sa cítim výborne, zdravotne som v poriadku. Niekto hovorí o mladých progresívnych tréneroch. Chcel by som týmto rečiam oponovať. Ja teraz cítim najväčšiu silu, skúsenosti, prehľad. Kto je dobrý a zlý tréner? Poznám len úspešných a neúspešných. Aj na Slovensku začali trénovať mladí, ale počas jednej sezóny štyria či piati z nich skončili."

Bokrošovi sebavedomie rozhodne nechýba: „Čo sa týka medailí, som dnes najúspešnejší tréner na Slovensku."

Bývalý tréner reprezentačnej dvadsiatky priznáva, že pri junioroch sa cítil ako ryba vo vode. Je známy svojím tvrdým, nekompromisným prístupom a ten podľa neho na mladých hráčov platí a je potrebný.

„Myslím, že som bol na správnom mieste. Naša sedemnástka teraz vypadla. Tréneri boli príliš demokratickí a hráči si robili, čo chceli. Osemnásťročný chlapec predsa musí mať disciplínu, povinnosti a podávať výkon. Dnes majú mladí všetko. Je potrebné mať lodivoda, ktorý na nich dokáže v pravý čas zatlačiť. Ale vo vhodnej chvíli musí aj poľaviť. Vyzrel som. Určite som lepší tréner, ako predtým," myslí si Bokroš.
Určitě mi to poškodilo jméno. Lidé potřebují senzace, nenávist, zlobu. V době internetu si každý může napsat, co chce. V závěru mi to rodiče znepříjemňovali víc a víc. Vyústilo to v konflikt. To mě znechutilo. Řekl jsem si, že nemám zapotřebí dohadovat se s rodiči, jestli měl být jejich syn nominovaný, a poslouchat žvásty o úplatcích a protekčních dětech. Vážím si funkcionářů Martina, že nebrali ohledy na tyhle věci a angažovali mě. "

Více na https://isport.blesk.cz/clanek/hokej/379757/bokros-o-autorite-valce-s-rodici-hracu-i-testech-v-australii-ted-citim-silu.html