Bokroš: Okrem Allisona ma urazilo správanie trénera tohto klubu!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ernest Bokroš priznal, správanie ktorého trénera okrem Kanaďana Allisona v Tipos extralige ho ešte urazilo.

Video z rodiacej sa fyzickej potýčky medzi Ernestom Bokrošom, ktorý stojí na lavičke Detvy a Kanaďanom Daveom Allisonom, trénerom maďarského DVTK, obletelo internet.

„Som na Slovensku asi najskúsenejší tréner, čo sa týka zápasov proti tímom s kanadským trénerom. Z ich strany som aj na vlastnej koži zažil, najmä na majstrovstvách sveta, veľa arogancie a poníženia. Stalo sa to opäť. Po normálnom, férovom a dávno rozhodnutom zápase ma kanadský tréner Miškovca doslova „vyfakoval", ukázal mi prostredník a nadával mi. Keďže mám na aroganciu a správanie sa Kanaďanov svoj názor, nezvládol som to a „vyletel" som zo striedačky na neho. Slovne som mu to opätoval a odkázal, že ak má nejaký problém, nech mi to povie priamo. Bolo to čerstvo po zápase a emócie boli naozaj veľké," opisoval vyhrotené situáciu Bokroš pre šport.sk.

Bokroš, ktorý patrí na Slovensku medzi najúspešnejších trénerov, má ťažké srdce ešte na jedného zahraničného kouča v Tipos Extralige, ktorého správanie ho tiež uráža.

„Rovnako som však zažil zlé správanie aj od Fína Tomeka Valtonena z Michaloviec. Keď nás v Detve porazili, všetci sme pogratulovali, ale keď sme vyhrali na Zemplíne, fínsky tréner sa otočil a bez podania rúk odišiel. Jeho asistenti Ivan Droppa a Juraj Faith nám ruky podali, pretože tak to káže normálna výchova a férovosť. Pýtam sa, čo to má znamenať, aká je to kultúra správania sa?"

61-ročný tréner má na konte jeden český extraligový titul, dva slovenské, bol asistentom pri reprezentácii na MS pri zisku zlata aj striebra, dvadsiatku ako hlavný tréner doviedol k bronzu.

Detva je pod Bokrošovou taktovkou veľmi príjemným prekvapením. Aktuálne figuruje na piatej pozícii a smeruje do play off.