Bokroš o potýčke s kanadským trénerom: Týmto ma vyprovokoval!

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Ernest Bokroš prehovoril o tom, čo predchádzalo jeho potýčke s kanadským trénerom: Týmto ma vyprovokoval!

Tréner Detvy Ernest Bokroš a kanadský tréner Dave Allison maďarského DVTK si po vzájomnom zápase takmer skočili do vlasov. Od bitky ich zachránili len usporiadatelia.

Údajne kanadského kouča vyprovokoval Bokrošov timeout v závere zápasu za rozhodnutého stavu 4:0 pre Detvu po ktorom sa slovenský tím snažil v presilovke štyroch proti trom ešte skórovať.

„Zosmiešnenie súpera je to, keby som za toho stavu odvolal brankára. My sme hrali na konci presilovú hru, ale zranil sa mi kanadský útočník Downing. Nasadil som do hry miesto neho Ščurka, ale potreboval som mu vysvetliť určité taktické pokyny, na ktoré mi prerušenie hry padlo vhod," vysvetľoval Bokroš pre Nový Čas.

„Kanadský kouč nám ukazoval prostredník, urážal slovne náš tím, čo ma vytočilo. Kanadskí tréneri sú v európskych súťažiach arogantní, myslia si, že môžu všetko, ale my sa im nebudeme prispôsobovať. Zažil som si s nimi veľa negatívnych skúseností na svetových šampionátoch, česť výnimkám. Ak sú frustrovaní, to je ich problém, ale nech neurážajú slovenský tím a našich trénerov. Ja som si robil svoju prácu, koučoval svoj tím, a nech sa on stará o svoje mužstvo," dodal skúsený 61-ročný tréner.

Ernest Bokroš patrí k najúspešnejším slovenským trénerom. Bol asistentom trénera pri zisku zlata a striebra Slovenska na MS. V zbierke má jeden český a dva slovenské extraligové tituly.

Detva si pod jeho taktovkou počína v aktuálnej sezóne až nečakane pozitívne. Figuruje na piatej pozícii za kvartetom Poprad, Nitra, Zvolen a Slovan. Je pravdou, že Detva má odohratých viac zápasov ako vedúca štvorica, no po Poprade a Nitre má na konte tretí najvyšší počet strelených gólov.