Ani Šatanova hrozba zatvárania štadiónov nezaberá! Fanúšikovia týchto piatich extraligových klubov sa previnili, hrozia im tresty

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Nedajú si povedať...

18. decembra 2019 SZĽH informoval, že Disciplinárna komisia bude od toho dňa trestať kluby za vulgárne, rasistické, xenofóbne, antisemitistické či obdobné pokriky svojich fanúšikov na zimných štadiónoch.

„Ligová rada od začiatku sezóny monitorovala situáciu na štadiónoch. Incidenty, ktoré sa odohrali majú nekončiacu tendenciu. Preto sme prijali uznesenie, ktoré v najbližších hodinách budeme distribuovať do klubov,"  hovoril v tom čase šéf zväzu Miroslav Šatan pre hockeyslovakia.sk.

„Disciplinárna komisia sa takýmito incidentmi bude zaoberať a trestať ich. Na začiatku to budú finančné tresty, ale postupne sa to môže dostať do roviny, v akej funguje futbal, že sa niektoré zápasy odohrajú bez divákov. To by, samozrejme, nastalo v prípade opakovania previnenia," dodal.

Faktom je, že sprísnenie opatrení proti nespratným fanúšikom na našich extraligových štadiónoch (zatiaľ) nezabralo. Hneď o dva dni na to, ako bola verejne známa informácia o sprísnených trestoch sa našli prví previnilci. Postupne sa k nim pridávali ďalší.

Ide o fanúšikov Zvolena, Popradu, Trenčína, Košíc a Slovana. Keďže ide o prvé tresty, hrozí im len finančná pokuta.

Informáciu priniesla DK SZĽH na webe hockeyslovakia.sk. DK SZĽH zašle klubom rozhodnutia o tom, či sa fanúšikovia previnili a ak áno, aký trest dostávajú do 15. januára do 24.00.

Išlo o nasledovné zápasy:

20.12. HKM Zvolen – HK Nitra 2:3pp

20.12. HK Poprad – HC Slovan Bratislava 2:1

22.12. Dukla Trenčín – HKM Zvolen 2:0

26.12. HC Košice – HC Slovan Bratislava 2:1

06.01. HC Slovan Bratislava – Dukla Trenčín 4:1