Andrej Šťastný: Slovan mi dlhuje tisíce eur! Takto s ním klub vybabral

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Andrej Šťastný doteraz nemá od Slovana vyplatené tisíce eur. Takto s ním klub vybabral

Slovenský útočník Andrej Šťastný odohral v drese HC Slovan Bratislava v KHL šesť sezón.

V rozhovore pre šport.sk priznal, že od klubu nemá vyplatené všetky peniaze a belasí mu dlhujú tisíce eur.

„Ako sa vracal klub vlani z KHL do extraligy, oslovoval všetkých hráčov a ponúkol im splátkové kalendáre dlžných peňazí. Riešili to mailovou komunikáciou, kde napísali, že sa ospravedlňujú za neplnenie záväzkov a chcú sa so všetkými vyrovnať."

„Nerobil som žiadne problémy, právnici si povymieňali len zopár pripomienok. Dlžná suma sedela, dvakrát som splátkový kalendár vytlačil a podpísal. Následne som papiere poslal Slovanu späť poštou,” opisoval, ako s klubom riešil podlžnosti.

„Suma bola rozdelená na desať splátok. Prvá prišla do pár dní vo výške 30%. Prišli mi aj ďalšie, ale stále som nemal späť od Slovana nimi podpísaný splátkový kalendár. V marci som ešte intenzívnejšie pracoval na tom, aby mi ho konečne poslali späť."

„Môjmu právnikovi poslali nový splátkový kalendár, kde oproti pôvodnému chýbalo niekoľko tisíc eur, ktoré mi klub dlhoval. Slovan si svojvoľne upravil splátky podľa seba. Zrazu tam bolo menej peňazí. Pritom som sa snažil byť voči klubu vždy fér. Odvtedy sa s ním ťaháme,” priznáva dôrazný útočník.

Slovan nedávno prešiel do rúk nového majiteľa. Juraj Široký st. predal Slovan Rudolfovi Hrubému. Jednému zo spoluzakladateľov spoločnosti Eset, siedmemu najbohatšiemu Slovákovi. Ten po svojom nástupe do funkcie vyhlásil, že chce zmeniť klubovú kultúru, všetko vyplácať načas a napraviť reputáciu Slovana.

Andrej Šťastný sa nevyplatených peňazí domáha aj u nového vedenia. Zatiaľ nepochodil. Klub tvrdí, že nedostal od hráča potrebné doklady. Ten však má na vec iný názor.

„Slovan reagoval, že neevidujú odo mňa žiadne doklady. To však nie je pravda, pretože všetky doklady som im poslal."

Po odchode zo Slovana pôsobil Šťastný v Banskej Bystrici a Zvolene. Aktuálnu sezónu začal v drese Nitry. V dvoch stretnutiach zaznamenal jednu asistenciu.