Rakúsko sa na MS v hokeji postaralo o prekvapenie, Česko podľahlo Švédsku a Veľká Británia zmazala manko 0:3 (video)

v kategórii: Hokej 0

Veľká Británia v tretej tretine dopoludňajšieho stretnutia proti Nórsku zmazala stratu 0:3 a pripísala si prvý bod na turnaji, keď prehrala 3:4 až po samostatných nájazdoch.

16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Tretí hrací deň na MS 2022 vo Fínsku priniesol hneď dve prekvapenia na úkor papierových favoritov, obe sa zrodili v B-skupine v Tampere. Veľká Británia v tretej tretine dopoludňajšieho stretnutia proti Nórsku zmazala stratu 0:3 a pripísala si prvý bod na turnaji, keď prehrala 3:4 až po samostatných nájazdoch.

Zaváhali aj Američania, ktorí popoludní dokonca prehrávali v zápase proti Rakúšanom 0:2. Dokázali však otočiť stav a zvíťazili 3:2 po predĺžení. Vo večernom šlágri Švédi zdolali Čechov 5:3. Bez bodu je v skupine už iba Lotyšsko.

Francúzi sa natrápili na prvé víťazstvo

V helsinskej A-skupine potvrdili úlohu favorita obhajcovia titulu z Kanady, ktorí si po Nemcoch poradili aj s Talianmi. Prehrávali síce 0:1, ale napokon zdolali outsidera skupiny vysoko 6:1. Francúzi sa popoludní natrápili na prvé víťazstvo na turnaji v dueli proti Kazachom, po prvej tretine s nimi prehrávali 0:1.

V druhej časti hry však zvrátili výsledok a triumfovali 2:1. Švajčiarsko večer zvíťazilo nad Dánskom prekvapivo hladko 6:0, vďaka čomu sa dostalo na prvé miesto v tabuľke skupiny o skóre pred Kanadu.

Slováci mali voľno

Slovenská hokejová reprezentácia mala v nedeľu voľný deň. Tretí zápas na šampionáte odohrá v pondelok o 15.20 proti úradujúcim majstrom sveta.

Po triumfe nad Francúzskom a prehre s Nemeckom jej momentálne patrí v tabuľke A-skupiny nepostupové piate miesto so ziskom troch bodov.