Ako prvý Slovák v histórii vyhral bodovanie vo Švédsku: Nechám sa prekvapiť ponukami, nezatváram dvere ani pred NHL

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Stal sa prvým Slovákom, ktorý vyhral bodovanie švédskej ligy. Nechá sa prekvapiť ponukami, nezatvára dvere pred návratom do NHL

Prekonal všetky očakávania a aj svoj cieľ, ktorý si stanovil pred sezónou. Marek Hrivík ako prvý Slovák v histórii vyhral bodovanie švédskej ligy, jednej z top súťaží v Európe. V 44 zápasoch nazbieral 51 bodov.

„Pred sezónou som si dal osobný cieľ, že by som rád dosiahol bod na zápas a som rád, že som to naplnil. A teší ma najmä to, že som spokojný
s hrou, ktorú som predvádzal,"
pochvaľoval si v rozhovore pre Nový Čas.

Bol jedným z hlavných strojcov najväčšieho prekvapenia švédskej ligy. Pred sezónou určite nikto neočakával, že Leksand skončí po základnej časti na výbornej tretej pozícii. V tíme vládne sebavedomie a Hrivík netají, že sa pokúsia zaútočiť na titul.

„Určite! Nemám najmenšie pochybnosti o tom, aby sme ligu vyhrali. V základnej časti sme dokázali, že vieme zdolať každého, tak teraz bude záležať iba na nás, aby sme to potvrdili aj v play-off. Úvod ročníka sme nemali ideálny, ale potom sme sa celý tím zladili, našli sme správnu chémiu a vyhrávali sme jeden zápas za druhým. Sme dobrá partia a všetci ťaháme spolu, čo je veľmi dôležité."

Švédska liga je veľmi sledovaná zámorskými skautmi a ľuďmi z prostredia NHL. Každoročne množstvo hráčov z SHL prúdi priamo do klubov zámorskej profiligy. Je možné, že ponuky zo zámoria bude mať aj víťaz bodovania švédskej ligy a po troch rokoch sa vráti za "veľkú mláku".

„Uvidíme po sezóne, aké budem mať na stole od agenta ponuky. A nezatváram ešte ani dvere pred NHL. Nechám sa prekvapiť, kto bude mať."

Zatiaľ životná sezóna Mareka Hrivíka určite neušla pozornosti generálneho manažéra slovenskej reprezentácie Miroslava Šatana či hlavného trénera Craiga Ramsayho. Na MS si zahral jediný raz, aj to pred siedmimi rokmi. Hrivík by dres v národných farbách opäť rád obliekol.

„Ak sa skončí klubová sezóna a budem fit, tak som pripravený  reprezentovať, ak príde pozvánka."