Ak Šatan nevyhrá, Lašák skončí. Prezradil, ktorý zápas vyradil Jula Hudáčka z nominácie na domáce MS

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Posledné dva roky Ján Lašák pracoval ako tréner brankárov slovenskej reprezentácie, venoval sa intenzívne rozvoju mládeže.

Keď pred dvoma rokmi nastúpil Miroslav Šatan na pozíciu generálneho manažéra slovenskej reprezentácie, post trénera brankárov obsadil Jánom Lašákom. To dosť ostro kritizoval Július Hudáček, podľa ktorého by nemal brankár po skončení aktívnej kariéry hneď naskočiť na tak významný post, ale začať postupnými krokmi.

Aj kvôli tomu sa dosť intenzívne riešilo, prečo Július Hudáček chýbal v nominácii na domáce MS. Bolo to veľmi prekvapujúce najmä vzhľadom k tomu, že je jediným slovenským brankárom pôsobiacim v KHL, najkvalitnejšej súťaži v Európe. Navyše mu výborne vyšli súboje v play off proti hviezdnemu SKA Petrohrad.

Absencia Jula Hudáčka mrzela po turnaji možno o to viac, že Patrik Rybár ani Marek Čiliak nepodávali práve najpresvedčivejšie výkony. Lašák v rozhovore pre šport.sk prezradil, ktorý zápas rozhodol o tom, že Jula Hudáčka nenominuje na domáci šampionát.

„Človek nemôže dopredu vedieť ako turnaj dopadne. Musím si stáť za svojím rozhodnutím. Chalanom som dôveroval. To, že nechytali ideálne, vedia aj sami. Ak by som ľutoval nenomináciu Jula, tak by som dehonestoval hráčov, ktorí na turnaji boli. Marek Čiliak vyhral súboj o pozíciu dvojky s Julom v Nitre proti Čechom. Chytal lepšie ako jeho konkurent deň predtým v Trenčíne."

Už čoskoro prebehne kongres SZĽH na ktorom sa bude voliť nový prezident. Jedným z troch kandidátov je Miroslav Šatan. Ak nebude zvolený, Lašák je pripravený nepokračovať na doterajšej pozícii trénera brankárov.

„Nerozmýšľam nad alternatívou. Po voľbách sa ukáže, či budem pokračovať alebo nie. Veľmi by som chcel, lebo práca s mládežou je úžasná. Baví ma to, vidím veľký progres. Ak Miro Šatan nevyhrá v boji o prezidentskú stoličku, tak skončím. Je to jediný človek z kandidátov, ktorý nám môže pomôcť.”