Aj v NHL mi povedali, že o Bokrošovi počuli zlé veci, vyhlásil Pospíšil

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Martin Pospíšil doplnil svoje pôvodné vyjadrenie k Ernestovi Bokrošovi a pomerov v slovenskom juniorskom tíme o ďalšie zaujímavosti.

Martin Pospíšil, jeden z najlepších hráčov zámorskej USHL, krátko po skončení juniorských MS v Kanade napísal na sociálnej sieti rozsiahle vyjadrenie k pomerom v slovenskom tíme a k trénerovi Ernestovi Bokrošovi.

Vo svojom vyjadrení kritizoval neprofesionalitu realizačného tímu, ktorý si veľakrát protirečil ba dokonca sa hádal pred hráčmi, "huckanie" zo strany trénera Bokroša kapitána a jeho asistentov proti hráčom, vytváranie negatívnej atmosféry, čudné rozhodnutia pri tvorbe nominácie, zlyhávajúce organizačné veci a podobne.

V rozhovore pre šport.sk Pospíšil svoje vyjadrenia upresnil a doplnil o niekoľko zaujímavostí.

Bokroš ho v tíme nechcel, zostal až po urgencii spoluhráčov a Šatana

„Dohrali sme stretnutie a mal som míting s trénerom, kde mi povedal, že si robím na ľade čo chcem a nevyzerá to u mňa na majstrovstvá sveta. Mohol som sa ukázať ešte proti Kanade v poslednom prípravnom zápase. Žiaľ, ochorel som a musel som brať antibiotiká. Bokroš mi povedal, že ak nebudem hrať, tak na turnaj nepôjdem. Zmenilo sa to, keď sa ozvali kapitán Fehérváry, jeho asistenti Liška s Krivošíkom a dokonca trénerovi volal aj Miroslav Šatan."

"Huckanie" kapitána a asistentov proti hráčom, vytváranie negatívnej atmosféry

„Najhoršia bola atmosféra. Z vedenia tímu išla veľká negativita, malo to veľmi zlý vplyv na mužstvo. Stále sme boli nervózni, nadávali sme si. Smutné bolo, ako ‚huckali‘ kapitána a jeho asistentov proti niektorým hráčom. Také veci som ešte nezažil."

Na záver Pospíšil spomenul ešte jednu "perličku", o Bokrošovi majú zlú mienku aj v NHL.

„Vedenie Calgary Flames ma podporilo. Aj sami mi vraveli, že počuli niekoľkokrát na pána Bokroša zlé veci," tvrdí Pospíšil.