Aj o rok na MS U20 šestnásťročný Slovák? Som o tom presvedčený, tvrdí tréner osemnástky

v kategórii: Hokej autor: Michal Sedlák 0

Uvidíme aj na nasledujúcich MS do 20 rokov 16-ročného Slováka? Som o tom presvedčený, vyhlásil kouč osemnástky

Na nedávno skončených MS do 20 rokov sa predstavili až traja Slováci vo veku len 16 rokov. A nielen predstavili, ale aj svojimi výkonmi zanechali veľmi dobrý dojem.

Tréner osemnástky Ivan Feneš je presvedčený, že aj na budúci rok na šampionáte juniorov dostane šancu niektorý 16-ročný hráč.

„Som o tom presvedčený. Vidím, ako chlapci pracujú a že majú svoju kvalitu. Pokiaľ im dáte správny tréningový proces a majú správne vedenie, môžu sa posunúť a byť konkurencieschopní. Aj na majstrovstvách sveta," vyhlásil v rozhovore pre šport.sk.

Feneša určite teší, že projekt má svoj význam a produkuje kvalitných hráčov. Na MS v Kanade sa presadil napríklad Šimon Bečár, ktorý sa do nominácie trénera Petrovického dostal priamo z projektu osemnástky. Feneš netají, že má z toho veľkú radosť.

„Samozrejme, ale nebol to len on. Minulý rok sme mali v projekte Šimona Nemca, Rayena Petrovického, niekoľko útočníkov. V podstate až pätnásť hráčov, s ktorými sme mali minulý rok možnosť pracovať. Dvadsiatka mala iba dve-tri mini akcie, nemali veľmi čas na prípravu. Som veľmi rád, že sa do tímu dostalo množstvo mladých hráčov."